21 stycznia 2024

Śnieżynka z patyczków do uszu

35 min. Poziom trudności: 3/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Czy wiecie, że każda śnieżynka spadająca z nieba jest niepowtarzalna i każdy jej wzór różni się od pozostałych? Przy pomocy zwykłych patyczków do uszu i ozdób możecie stworzyć swój wyjątkowy wzór i pokażemy Wam jak to zrobić.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etapy wykonania pracy:

  1. Przygotowujemy bazę śnieżynki
  2. Dodajemy do śnieżynki detale

Przygotowujemy bazę śnieżynki

Z kolorowego bloku technicznego Fiorello wybieramy niebieską kartkę i wycinamy z niej koło o średnicy nieco większej niż długość patyczka do ucha. Dziurkaczem przy krawędzi robimy otwór. To będzie podstawa naszej śnieżynki.

Teraz czas na wyklejenie naszej śnieżynki. Użyjemy w tym celu kleju uniwersalnego w płynie Amos. Przyklejamy jeden patyczek pośrodku koła, tak aby dzielił je na dwie równe części. Następnie przecinamy na pół trzy patyczki i doklejamy je z boku, tak aby tworzyły promienie śnieżynki. Powinniśmy mieć sześć promieni w równych odstępach.

Dodajemy do śnieżynki detale

Odcinamy same końcówki patyczków i doklejamy je w środku śnieżynki oraz na brzegach promieni. W ten sposób urozmaicimy wzór śnieżynki.

Na środku przy łączeniu patyczków doklejamy pomponik, który będzie imitował kulkę śniegu. Możemy wybrać dowolny kolor pomponika, ale najlepiej pasują białe lub niebieskie. Następnie dekorujemy śnieżynkę diamencikami, które będą błyszczeć jak lód. Możemy nakleić je na końcach promieni albo na środku patyczków. Przewlekamy przez dziurkę w kole drucik i zawiązujemy go.

Nasza śnieżynka jest już gotowa do powieszenia! Możemy ją zawiesić na choince, w oknie, na ścianie lub w innym miejscu, gdzie chcemy dodać trochę zimowego klimatu.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon