4 października 2023

Kartka na dzień Edukacji Narodowej

20 min. Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy 14 października. W tym dniu na szczególną uwagę zasługują nauczycie, którzy poświęcają dużo wysiłku i troski, aby przekazać swoim uczniom potrzebną im w przyszłości wiedzę. Nasza propozycja to bardzo prosta laurka z motywem jesiennych liści, która będzie łatwa do wykonania nawet dla młodszych dzieci. Zapraszamy.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap 1

Z pomocą szablonu odrysowujemy na kartce z bloku kolorowego kształty jesiennych liści i wycinamy je dokładnie. Starajmy się wybrać kolory pasujące do jesieni.

Etap 2

Każdy listek składamy najpierw na pół, a następnie w harmonijkę. Następnie ostrożnie rozprostowujemy, uważając aby nie rozprasować zagięć nadających listkom teksturę i naturalniejszy wygląd.

Etap 3

Ostatnim etapem jest pocięcie kolorowych kartek z bloku technicznego na cztery części, a następnie przyklejenie ich do bazy (jeżeli takiej używamy). Jeżeli nie mamy bazy do kartek, możecie użyć cienkiej tekturki dociętej na rozmiar nieco większy niż kolorowe tło. Teraz wybieramy po dwa albo trzy listki i doklejamy je do kartki. Na sam koniec wycinamy paski z życzeniami i przyklejamy je na dole kartki pod liśćmi.

Praca gotowa!

Propozycję zabawy przygotował Kreatywny Wychowawca

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon