22 maja 2017

Kolorowa łąka dla Mamy

1 - 1,5 godziny Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

W tym tygodniu – 26 maja – wszyscy obchodzimy Dzień Matki. Obrazek z krepinowych kulek będzie na pewno doskonałym prezentem z tej okazji! A co nie mniej ważne, można mieć dużo radości robiąc go razem z rodzeństwem. Podzielcie się zadaniami: jedna osoba niech robi kulki, a druga je przykleja albo też możecie się zmieniać lub robić wszystko na raz. Najważniejsze, żeby dobrze się bawić przy wspólnej pracy. Jedynacy będą mieć więcej do zrobienia, ale czego się nie robi dla mamy! Kolorowa łąka z pewnością zajmie honorowe miejsce na lodówce, albo na biurku u mamy w pracy.

Czego potrzebujemy aby ją wykonać?

Jeżeli mamy wszystko, to pora zabrać się do dzieła:

Etap I

Najpierw narysuj na kartce wzór, według którego będą przyklejane kuleczki. Moja propozycja to majowa łąka, ale najlepiej wybrać swój lub mamy ulubiony temat. Jeśli zrobisz rysunek ołówkiem, zawsze będzie go można poprawić, jeśli przypadkiem coś nie wyjdzie.

Etap II

Teraz zostało tylko zrobienie kuleczek i przyklejenie ich na obrazek. Robiąc kuleczki starajcie się aby były podobnej wielkości. Dla uatrakcyjnienia faktury obrazka część bibuły, jak na ilustracji, można przykleić nie w formie kuleczek. Jeśli pracujecie w grupie, będzie łatwiej przykleić wszystko nim klej wyschnie. W pojedynkę lepiej smarować klejem małe powierzchnie i szybko dociskać kulki.

Obrazek gotowy!

Propozycję zabawy przygotowała Agata

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon