1 października 2019

Krajobraz 3D

30 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Jesienna plucha sprawia, że wszyscy zaczynamy tęsknić na słońcem i wakacjami. Co powiecie, na wprowadzenie letniej atmosfery do domu? Odrobina koloru poprawi każdemu humor. A dla tych, którzy wolą prostotę, też mam propozycję.

Czego potrzebujemy?

Etap 1

Bierzemy kartkę i dłuższy bok dzielimy na trzy równe części. Następnie składamy kartkę na trzy, jak krótką harmonijkę.

Etap 2

Szkicujemy krajobraz. Dobrze, by znalazły się na nim różne elementy: drzewa, chatka lub zwierzątka. Koniecznie „linia ziemi” powinna iść pod skosem: od góry do dołu. Tak, by po złożeniu każdy z trzech planów był na innej wysokości. Trzeba tylko pamiętać, by całość dało się dość łatwo wyciąć. Poziom skomplikowania elementów najlepiej dostosować do swoich umiejętności manualnych. Im są większe, tym bardziej można urozmaicić rysunek.

Etap 3

Wycinamy. Najlepiej zabrać się do tego ostrożnie, by nie odciąć przez przypadek czego nie trzeba. Starsi mogą pomóc sobie z trudniejszymi elementami nożykiem tapicerskim. Nie zapomnijcie tylko o podkładce – blat może nie znieść spotkania z ostrzem.

Kiedy wszystko wytniemy, należy zetrzeć nadmiar ołówka. Delikatnie, żeby nie zagnieść lub nie oderwać kawałka wycinanki. Dla minimalistów to może być ostatni etap. Przyznacie, że biała wersja sama w sobie jest całkiem ładna. Zwolenników kolorów zapraszam jednak do kolejnego punktu.

Etap 4

Kolej na kolorowanie. Świetnie sprawdzą się kredki Colorix. Są miękkie, mają żywe kolory i ładnie się mieszają. Można oczywiście użyć flamastrów lub innych kredek, ale efekt będzie już zupełnie inny.

Watro pamiętać, że krajobraz się składa i trzeba pokolorować części naprzemiennie. Po zrobieniu pierwszego z trzech kawałków odwracamy kartkę i kolorujemy drugą część z drugiej strony. A trzecią z tej samej, co pierwszy fragment.

Gotowe!

Propozycję zabawy przygotowała Agata
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon