16 czerwca 2019

Kreatywne przeciąganie kropki

30 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Podstawą w malarstwie oprócz kolorów są kropki i kreski. Bez nich nie jesteśmy w stanie rozpocząć twórczego procesu na kartce, kartonie, szkle czy jakimkolwiek innym materiale. Są to nasze narzędzia, które wystarczą nam do tego, aby tworzyć bez żadnych ograniczeń. Dziś postanowiłam trochę zaszaleć właśnie z kropkami, w nietypowy, można powiedzieć abstrakcyjny sposób. Co to znaczy? To znaczy, że zrobimy dziś kreatywne ćwiczenia rozciągające i przeciągające w sztuce.  Jesteście ciekawi? To zapraszam Was do poniższego tutorialu. 

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Zanim zaczniemy naszą abstrakcję, musimy najpierw przygotować materiały. W tym tutorialu podam Wam dwa sposoby na przeciąganie kropek. ? Można połączyć ze sobą obie wersje lub korzystać osobno z każdej. Ale po kolei. Do pierwszego sposobu potrzebujemy rozcieńczonych farb, dlatego sięgamy po kubeczki i wlewamy do nich wybrane kolory. Farby mieszamy z wodą, tak żeby były bardzo płynne. Pamiętajcie, aby nie zostawiać grudek.

Etap 2

Rozrobione farbki nabieram za pomocą pipetki lub kroplomierza i zostawiam na kartce nieduże, kolorowe krople.

Etap 3

Czas na rozciąganie i przeciąganie. Sięgam po tekturki i dociskając, przeciągam nimi po kartce w różnych kierunkach, tworząc jednocześnie kolorowe paski.

Etap 4

Drugi sposób jest o wiele prostszy, ale z trochę innym, bardziej intensywnym efektem kolorystycznym, ponieważ tym razem użyjemy nierozcieńczonych farbek. Jeżeli macie takie w tubkach to wystarczy wycisnąć niewielkie kropki prosto na kartkę. Jeśli nie, to możecie użyć pędzla.

Etap 5

Kiedy kropki już rozmieściliśmy, wystarczy powtórzyć 3 krok, czyli rozciąganie i przeciąganie. Oczywiście nie musicie jak ja, robić prostych linii. Może być zdecydowanie więcej zawijasów, kółek, esów, floresów itd.  

Zabawa jest naprawdę wciągająca, a efekt możecie osiągnąć jak z muzeum sztuki nowoczesnej.

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon