11 września 2019

Księżycowa noc z farb witrażowych

45 minut plus czas schnięcia Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Jeśli tylko trochę się postaracie, to będziecie mogli podziwiać księżycową noc w dzień. A jak to zrobić? Wystarczy parę nieskomplikowanych materiałów oraz narzędzi i oczywiście wyobraźni. Kto chciałby spróbować swoich sił, to zapraszam do poniższego tutorialu. Można włączyć w tle piosenkę o takim samym tytule pochodzącą oczywiście z bajki Pocahontas. Zapraszam!

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Zaczynamy od szkicu. Na białej, sztywnej kartce rysujemy kontury księżyca. Jeżeli nie macie wprawnej ręki, możecie wspomóc się cyrklem. Na drugiej kartce szkicujemy gwiazdkę.

Etap 2

Na nasze skończone prace przyklejamy folie. Można do tego użyć zwykłego kleju w sztyfcie.

Księżycowa noc w dzień! Wystarczy parę nieskomplikowanych materiałów oraz narzędzi i oczywiście wyobraźni.

Etap 3

Sięgamy teraz po czarną farbę konturową z zestawu farb witrażowych i odrysowujemy wcześniej narysowane ołówkiem linie. Pamiętajcie również o zamkniętym oku oraz uśmiechu. Prace odkładamy do wyschnięcia.

Etap 4

Kiedy farba konturowa wyschła, przechodzimy do kolejnego kroku, którym jest wycięcie wszystkich elementów. Pamiętajcie, że wycinamy zarówno folię jak i przyklejony do niej papier. Jest to bowiem nasza podkładka dzięki której księżyc nie będzie nam się wyginał po nałożeniu większej ilości farby. Po wycięciu, w górnych częściach księżyca i gwiazdki robimy dziurki za pomocą dziurkacza.

Etap 5

Teraz czas na wypełnienie kolorem. Może to być czasochłonne ze względu na wielkość księżyca, ale nie poddawajcie się tak szybko. ? Jeśli chcecie, możecie dodać też więcej kolorów.

Etap 6

Na koniec zostaje nam przymocowanie gwiazdki do księżyca za pomocą nitki oraz dodanie sznureczka do powieszenia całości i gotowe.

Teraz możecie całość powiesić np. na lampie (tak aby nie stykała się z nagrzewającymi się elementami) lub ścianie i podziwiać w dzień księżycową noc. ? A jeżeli tego będzie Wam mało, to możecie zrobić sobie własny „zmieniacz” dnia i nocy!

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon