6 kwietnia 2023

KURA Z RĘKAWICZKI, czyli wielkanocna logopedia na wesoło

ok. 20 minut Poziom trudności: 3/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Czy można stworzyć ciekawą i zabawną wielkanocną pracę, która będzie jednocześnie pomocą logopedyczną? Oczywiście! Z pomocą przychodzi kura z rękawiczki.

Do jej stworzenia będą nam potrzebne:

1 Etap

Przygotowujemy tekturowy kubeczek, w którym z bocznej strony robimy dziurkę (do niej włożymy słomkę). Konstrukcja pozwoli nam na ćwiczenie logopedyczne: w kolejnym etapie z gumowej rękawiczki stworzymy kurkę i nadmuchiwanie jej będzie właśnie tą zabawą. Przygotowujemy również pocięte paski zielonej bibuły marszczonej, która będzie w naszej pracy trawą.

Następnie tekturowy kubeczek oklejamy taśmą dwustronną u góry, tak żeby móc do niej przykleić gumową rękawiczkę, oraz na dole, abyśmy mogli przykleić przygotowaną wcześniej bibułę. Pamiętajmy, że jest to kura, więc warto przyozdobić ją jajeczkami, które możemy wyciąć w różnych kolorach z bloku rysunkowego.

2 Etap

Tak przygotowaną kurkę przyozdobimy teraz kolorowym dzióbkiem i grzebieniem, które wycinamy z bloku rysunkowego. Przyklejamy je w podobny sposób, czyli za pomocą taśmy dwustronnej, na kciuk rękawiczki. Następnie załączamy efektowne ruchome oczko z rzęskami oraz kolorową powieką w odcieniu żółtego, co świetnie współgrać będzie z całością. Teraz pora na upierzenie. Nasza kurka jest wyjątkowa, więc wybraliśmy dla niej piórka ze złoconymi ciapkami, co nada szczególnego charakteru całości. Poszczególne piórka przyklejamy do kolejnych palców rękawiczki również na taśmie dwustronnej, a jedno z nich przyklejamy pośrodku rękawiczki, tworząc skrzydełko.

Kura gotowa! Możemy teraz spróbować ją nadmuchać, ćwicząc w ten sposób aparat mowy.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon