8 października 2023

Kwiaty z drucików kreatywnych

20 min. Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

W tym tutorialu pokażemy Wam, jak wykonać bardzo proste kwiaty z drucików kreatywnych. To idealny prezent dla nauczycieli i wychowawców z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Kwiaty te są łatwe do wykonania i wymagają niewielu materiałów. Gotowi? Zaczynamy!

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap 1

Wybieramy kolor, w jakim ma być nasz kwiatek. Może to być ulubiony kolor obdarowywanej osoby albo kolor dopasowany do święta. Drucik kreatywny zginamy na pół, a następnie raz jeszcze na pół, po czym skręcamy końcówki. Powstałe w ten sposób pętelki będą tworzyły płatki naszego kwiatka. Tak samo postępujemy z pozostałymi dwoma drucikami.

Etap 2

Zielony drucik owijamy wokół trzech płatków utworzonych w poprzednim kroku, a następnie z drugiego drucika odcinamy dwa kawałki o długości 10 cm i składamy je na pół. Będą to listki. Skręcamy końcówki listków i owijamy wokół łodygi.

Etap 3

Przygotowujemy napis z życzeniami i przyklejamy go do dolnej części kwiatka za pomocą kleju. Możesz go umieścić wewnątrz płatków lub na zewnątrz, w zależności od preferencji. Końcówkę paska papieru możemy wyciąć w chorągiewkę.

Możesz dodatkowo udekorować kwiatek, używając kolorowych wstążek, małych koralików lub innych ozdobnych elementów.

Gotowe! Wykonałeś piękne kwiaty z drucików, które będą wspaniałym prezentem dla nauczycieli, wychowawców i pracowników z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Możesz stworzyć kilka takich kwiatków i podarować je jako bukiet lub umieścić pojedynczo na kartce z życzeniami. Będą one wyjątkowym gestem wdzięczności i docenienia ich pracy. Pamiętaj, że możesz dostosować kolory drucików i kształt płatków do własnych preferencji lub tematu święta. Baw się dobrze i ciesz się tworzeniem tych pięknych kwiatów!

Propozycję zabawy przygotowała Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon