20 maja 2021

Laurka na Dzień Matki – technika quillingu

30 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Biegniemy do Was z kolejną propozycją laurki na Dzień Mamy! Tym razem będzie ona wykonana techniką quillingu. Nie zajmie Wam to dużo czasu, a efekt końcowy na pewno spodoba się Waszej mamie!

Co będzie potrzebne:

Etap I

Zaczynamy od wyboru koloru laurki. My zdecydowaliśmy się na zieloną kartkę, którą zginamy na pół. Następnie z kolorowych kartek wycinamy paski o szerokości około 1,5 cm. Każdy z nich zwiniemy w rulonik – będą to nasze kwiatki.

Etap II

Na wierzch zielonej kartki przyklejamy przygotowane ruloniki i tworzymy z nich bukiet. Doklejamy do nich diamenciki samoprzylepne.

Etap III

Kolejny element dekoracji – kokarda! Szkicujemy jej rysunek na czerwonej kartce i wycinamy. Kontury zaznaczamy czerwonym pisakiem metalicznym. Następnie zabieramy się za zrobienie łodyg: wybieramy druciki w kolorze kontrastującym z zielonym i docinamy na odpowiednią długość. Całość przyklejamy klejem do kartki. Ostatnim elementem jest przyklejenie wcześniej przygotowanej kokardy.

Etap IV

W końcu pora na napis, który stworzymy metalicznymi pisakami (nawet na ciemniejszym tle wyglądają wyraziście); my napisaliśmy „KOCHANEJ MAMIE”.

Laurka gotowa! Jak Wam się podoba końcowy efekt?

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon