11 lipca 2018

Lodowe pieczątki

30 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Pieczątki z plasteliny już były, a teraz czas na kolorowe pieczątki z… lodu! Tak, tak, tak – nie ma tutaj żadnego haczyka. Znudziło Wam się tradycyjne malowanie? Może szukacie jakiegoś świeżego pomysłu? To ten tutorial jest w sam raz dla Was. Dodatkowo mamy wakacje, coraz więcej upalnych dni, więc zdecydowane opcja zabawy z lodem jest w sam raz dla tych, którzy potrzebują trochę ochłody! Zapraszam!

Będziemy potrzebowali:

Etap 1

Żeby zrobić lód, potrzebna nam jest woda. A żeby zrobić kolorowy lód, potrzebna jest nam farba. Proste równanie! ? Do kubeczków wlewamy więc trochę wody, najlepiej ciepłej, dodajemy farbę i dokładnie mieszamy.

Etap 2

Kolorowy płyn wlewamy do foremek. Mogą być silikonowe, plastikowe, jakie tylko chcecie. Różne kształty mile widziane. Ja akurat miałam przy sobie serduszka, ale może znajdą się u Was jakieś zwierzątka lub inne kształty. 

Etap 3

Do wypełnionych foremek wkładamy wykałaczkę lub patyczek. Dzięki niej, będzie nam o wiele łatwiej operować później pieczątkami. Tak przygotowane farbki wkładamy do zamrażalnika i czekamy, aż z kolorowej wody zrobi nam się kolorowy lód.

Uwaga! Pamiętamy oczywiście, że nie nadaje się on do jedzenia!

Etap 4

Gotowe pieczątki wyciągamy z foremek, chwilę jeszcze czekamy, aż zaczną „puszczać farbę” i możemy już twórczo działać!

Lodowe farbki możemy wykorzystać standardowo lub też stworzyć dowolny obraz, np. plażę. Udanej zabawy!

Zobacz również nasze innej nietypowe projekty TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon