9 lipca 2018

Sznurkowa abstrakcja

1 godzina Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zapraszam na kolejny kolorowy eksperyment! Tym razem jego bohaterem będzie sznurek. Bo do malowania nie są jedynie pędzle! A żeby nasza kreatywność mogła się rozwijać, trzeba pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i wyjść poza schematy. Po prostu ze sztuką inaczej się nie da! Zobaczcie, jak niewiele potrzeba, by stworzyć niesamowity efekt. I to nie przy użyciu profesjonalnych tuszów, czy płynnych akwareli, a zwykłej farby plakatowej. Tak, tak – też się da!

Będziemy potrzebowali:

Etap 1

Zanim przystąpimy do malowania, musimy odpowiednio przygotować farbki. Moje są gęste, więc  postanowiłam je trochę rozcieńczyć. W tym celu wlewamy do kubeczka odrobinę wody, najlepiej ciepłej oraz wybrany kolor farbki i dokładnie mieszamy. Pamiętajcie, aby nie przesadzić z ilością wody, inaczej stracimy pigmentację koloru. Wystarczy tak naprawdę parę kropel. Jeśli wasze farbki nie są tak gęste, możecie pominąć ten krok.

Etap 2

Mikstura gotowa, a więc teraz możemy zamoczyć w niej sznurek. Końcówkę pozostawcie suchą.

Etap 3

Tak zafarbowany sznurek układamy na kartce tak jak chcemy (im więcej zawijasów tym lepiej), po czym przykładamy od góry drugą kartę.

Etap 4

Kartkę wierzchnią cały czas przyciskamy do tej dolnej i jednocześnie wyciągamy sznurek w dowolnym kierunku. No i proszę, pierwszy sznurkowy zawijas gotowy.

Etap 5

Kolejne kroki powtarzamy. Czyli moczymy sznurek w wybranej farbie, układamy na kartce, przykrywamy drugą, po czym wyciągamy.

Możecie zmieniać kierunki, aby efekt był jeszcze ciekawszy. I ot, cała filozofia!

Ale za to ile w tym frajdy prawda? Czasem to, co wygląda na skomplikowane, wcale nie musi takie być. ?

Udanych, kolorowych eksperymentów!

Zobacz również inne techniki malarskie TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon