7 lipca 2018

Ptaszek w złotej, papierowej klatce

40 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Kiedy byłam mała bardzo chciałam mieć papużkę lub kanarka, koniecznie w ozdobnej klatce. A najlepiej, żeby mój ptaszek był magiczny, spełniał życzenia i pięknie śpiewał. Niestety, żaden sklep nie miał podobnych w ofercie. Do dziś zadaję sobie pytanie, czemu nie zrobiłam sobie wymarzonego zwierzaka z papieru? Wtedy byłby idealnie taki, jakiego chciałam.

Czego potrzebujemy?

Etap 1

Wzdłuż na kartce rysujemy trzy cienkie paski (około 2 cm szerokości) i jeden szerszy. To będą szczebelki naszej klatki i podstawa.

Później wycinamy według narysowanych linii. Dobrze będzie nie pociąć przy okazji pozostałej części kartki, będzie nam jeszcze potrzebna.

Etap 2

Kolorujemy części klatki. Jeśli korzystamy z kredek świecowych lub pasteli, trzeba zostawić białe miejsca tam, gdzie będziemy kleić. Czyli:

– z boku podstawy klatki

– około pół centymetra po bokach szczebelków

– w dwóch szczebelkach po środku (można je zgiąć na pół, żeby znaleźć to miejsce.

Oczywiście, nie trzeba wszystkiego kolorować na żółto. Klatka równie dobrze może być tęczowa, niebieska lub we wzorki. Dobrze też coś wymyślić na podstawę, skoro jest na tyle szeroka, by zmieścić małe dzieło sztuki.

Etap 3

Na pozostałej części kartki rysujemy ptaszka. Jaki będzie Wasz? Bardziej lubicie zwykłe wróbelki, czy może chcielibyście opiekować się feniksem, jak z Harrego Pottera?

Gotowy rysunek wycinamy. Będziemy też potrzebować cienkiego paska papieru do zawieszenia ptaszka w klatce.

Etap 4

Kleimy. Zaczynamy od podstawy.

Następnie przechodzimy do szczebelków. Kleimy je do siebie od środka. Najpierw te z białym na środku. Ten cały pokolorowany powinien iść na górę. Razem stworzą gwiazdę.

Sklejone szczebelki smarujemy na końcach klejem i mocujemy do wewnętrznej części podstawy.

Etap 5

Do ptaszka doklejamy wycięty wcześniej cienki pasek. Jego drugi koniec zaginamy, smarujemy klejem i przyklejamy do górnej części klatki. Tam, gdzie łączą się szczebelki.

Gotowe!

Zobacz również inne pomysłowe wycinanki TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon