12 września 2023

Muchomorek malowany plasteliną

60 min. Poziom trudności: 2/5

Przedstawiam Wam dzisiaj kolejną propozycję zabawy z jesiennego kosza inspiracji plastycznych. Jesień zaprasza nas na spacer do lasu, gdzie w promieniach słońca, w barwnych kapelusikach stoją dumnie dorodne grzybki. O tej porze roku znajdziemy je dosłownie wszędzie – przy dróżkach, w trawie, we wrzosach, pod krzaczkami, w mchu, w piasku, ukrywają się pod listkami, które zrzucił z drzew psotny wietrzyk. Wyprawa do lasu w poszukiwaniu grzybów dostarcza wielu wrażeń, to wspaniałe uczucie nazbierać czubaty kosz borowików, podgrzybków, kurek, maślaków… To również wielka przyjemność podziwiać ich piękno. Jesień zaprasza do lasu, a ja zapraszam do wykonania pracy przedstawiającej bajkowego grzybka.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od narysowania ołówkiem (lub odrysowania od szablonu) kapelusza i nóżki grzyba na tekturze. Teraz wytnij nożyczkami narysowane elementy i sklej ze sobą klejem uniwersalnym.

Etap II

Wyklej górną część kapelusza cienką warstwą czerwonej plasteliny, rozsmaruj ją dokładnie palcami. W ten sam sposób białą plasteliną oklej nóżkę. Dolną część kapelusza wyklej białymi wałeczkami plasteliny imitującymi blaszki grzybka, ostrzem nożyczek odciśnij między wałeczkami linie, które podkreślą granice między blaszkami.

Etap III

Do czerwonej części kapelusza przyklej kolorowe cekiny w kształcie kółeczek, dociśnij je końcem ołówka lub palcem. W górnej części nóżki grzybka przyklej cekiny w kształcie listków, które będą imitowały charakterystyczną falbankę, jaką mają muchomorki.

Etap IV

Kartkę z bloku artystycznego Art Deco A4 pomaluj zieloną i niebieską farbą plakatową. Po wyschnięciu farby przyklej klejem uniwersalnym grzybka do kartki.

Etap V

Na zielonej kartce z bloku technicznego narysuj kredkami mech (przypominający kształtem chmurki) i listek, pokoloruj brzegi mchu i listek jesiennymi kolorami, wytnij narysowane elementy. W dolnej części kartki przyklej mech i w wybranym miejscu spadający listek.

Etap VI

Nad mchem narysuj zieloną kredką kreski – łodygi jesiennego wrzosu. W górnej części łodyg przyklej klejem uniwersalnym fioletowe cekiny imitujące wrzosowe kwiatki. Zieloną kredką narysuj też drobne wrzosowe listki. Czarną kredką dorysuj suche trawki i inne roślinki.

Bajkowy grzybek gotowy.

Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon