10 maja 2021

Nauka emocji z kwiatkiem

30 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Rozpoznawanie i wyrażanie emocji przez dzieci to dla nich trudny, ale fascynujący etap. Warto w jakiś sposób wspomóc tę naukę i w formie zabawy przedstawiać różne emocje.

Co będzie potrzebne:

Etap I

Gwint i nakrętka butelki będą środkiem kwiatu: przycinamy plastik i przyklejamy go klejem uniwersalnym na środku kartki.

Etap II

W czasie kiedy klej wysycha, zabieramy się do rysowania na kolorowym arkuszu płatków kwiatu; nasze będą w kolorze różowym. Wycinamy je i przyklejamy dookoła nakrętki.

Etap III

Teraz kwiatkowi brakuje jedynie łodygi; malujemy ją przy użyciu pasteli.

Etap IV

Na białej kartce papieru odbijamy kilka pieczątek przedstawiających różne emocje. Następnie je wycinamy i doklejamy żelowymi kropkami do przygotowanych magnesów.  Jeden magnes umieszczamy też na wierzchu nakrętki.

Przebieg zabawy

Zabawa będzie polegała na odgadywaniu emocji, która będzie w centrum kwiatka. Dodatkowo możemy poprosić dziecko, aby samodzielnie dokręciło nakrętkę, co będzie niezłym ćwiczeniem motoryki małej. Po wylosowaniu buźki doczepiamy ją do kwiatka (można przy okazji wytłumaczyć dziecku zjawisko przyciągania się magnesów).
Gdy dziecko potrafi nazwać daną emocję, wykonuje rzut kostką – spośród wszystkich pieczątek szuka identycznej jak na kwiatku i odbija ją na kartce tyle razy, ile wskazuje liczba wyrzuconych oczek na kostce.

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon