Neonowy jeżyk

20 minut
one

Dzisiaj pobawimy się kolorami. I to niezwykłymi bo neonowymi. A głównym bohaterem tego tutorialu będzie jeżyk. Pomysł ten można wykorzystać również do zabaw sensorycznych. Będziemy bowiem korzystać tylko z tych farb, które po wyschnięciu pozostają wypukłe. A oprócz jeża można stworzyć w tej samej technice także inne zwierzątka i zestaw do zgadywania z zamkniętym oczami mamy gotowy. 

Co będzie nam potrzebne:

Praca jest bardzo prosta i relaksująca. Ale zanim zaczniemy szaleć na dobre z kolorami to najpierw musimy stworzyć bazę, którą jest szkic jeżyka. Można dla pewności zacząć od ołówka albo jeśli ktoś ma pewną rękę, od razu przejść do rysowania markerem.

Na środku kartki umieszczamy więc buźkę jeżyka, wszystkie cztery łapki no i nie mogłam się powstrzymać, żeby nie dodać jeżykowego pępka. 😉

Kiedy rysunek mamy już gotowy, możemy przejść do użycia farbek. Ja postanowiłam zaszaleć i do tego tutorialu wybrałam zarówno farby witrażowe jak i neonowe, ale takie do tkanin. Jak widać różne materiały mogą mieć różnorakie zastosowania. 😊 Sięgam więc po różne kolory i maluję kolce. Te będą szczególne bo niekłujące, a wręcz domagające się głaskania!

Pamiętajcie, aby przy tym zachować formę całego naszego zwierzaka, tak aby jak najbardziej przypominał samego siebie.  A kiedy już skończymy, wystarczy odczekać aż farba wyschnie i cieszyć się nowym wypukłym dziełem, który może też służyć do zabawy.  Powodzenia!

Basia

 

 

Podobało się? Podziel się z innymi!