Neonowy jeżyk

20 minut
one

Dzisiaj pobawimy się kolorami. I to niezwykłymi bo neonowymi. A głównym bohaterem tego tutorialu będzie jeżyk. Pomysł ten można wykorzystać również do zabaw sensorycznych. Będziemy bowiem korzystać tylko z tych farb, które po wyschnięciu pozostają wypukłe. A oprócz jeża można stworzyć w tej samej technice także inne zwierzątka i zestaw do zgadywania z zamkniętym oczami mamy gotowy. 

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Praca jest bardzo prosta i relaksująca. Ale zanim zaczniemy szaleć na dobre z kolorami to najpierw musimy stworzyć bazę, którą jest szkic jeżyka. Można dla pewności zacząć od ołówka albo jeśli ktoś ma pewną rękę, od razu przejść do rysowania markerem.

Etap 2

Na środku kartki umieszczamy więc buźkę jeżyka, wszystkie cztery łapki no i nie mogłam się powstrzymać, żeby nie dodać jeżykowego pępka. ?

Etap 3

Kiedy rysunek mamy już gotowy, możemy przejść do użycia farbek. Ja postanowiłam zaszaleć i do tego tutorialu wybrałam zarówno farby witrażowe jak i neonowe, ale takie do tkanin. Jak widać różne materiały mogą mieć różnorakie zastosowania. ? Sięgam więc po różne kolory i maluję kolce. Te będą szczególne bo niekłujące, a wręcz domagające się głaskania!

Etap 4

Pamiętajcie, aby przy tym zachować formę całego naszego zwierzaka, tak aby jak najbardziej przypominał samego siebie.  A kiedy już skończymy, wystarczy odczekać aż farba wyschnie i cieszyć się nowym wypukłym dziełem, który może też służyć do zabawy.  Powodzenia!

Basia

Podobało się? Podziel się z innymi!