1 lutego 2024

Nocne koty – praca plastyczna

ok. 60 minut Poziom trudności: 3/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Zafascynowana tajemniczym urokiem i zdolnością do nocnych wędrówek kotów, postanowiłam wykorzystać tę inspirację, tworząc wyjątkową pracę plastyczną z okazji zbliżającego się Dnia Kota. W tym artykule chciałabym krok po kroku podzielić się z Tobą procesem tworzenia fascynującej ilustracji, korzystając z różnorodnych materiałów, które dodadzą pracy magii.


Do stworzenia pracy potrzebne będą:


Drukowanie szablonu i wycinanie latarki

Zacznij od żółtej kartki z bloku technicznego A4 i wydrukuj szablon latarki oraz promienia światła. Precyzyjnie wytnij latarkę i promień, starając się zachować ich kształty.

Kolorowanie latarki

Wypełnij latarkę kolorami, używając do tego pisaków Carioca Brush. Pozwól swojej wyobraźni rozkwitać. Latarka nie musi być w takich samych kolorach jak moja, wybierz własne odcienie! Następnie smarujemy klejem końcówkę zwężonej strony promienia świetlnego.

Przyklejamy latarkę do światła.

Rysowanie scenki na folii

Na sztywnej folii do bindowania w formacie A4 rysujemy czarnym permanentnym pisakiem Fiorello Poster zarysy wymyślonej przez nas scenki. Pisak dzięki dwóm końcówkom będzie niezwykle poręczny przy tworzeniu pracy. Abyśmy łatwiej widzieli to co rysujemy, możemy podłożyć jasne tło, na przykład tył bloku.

Kolorowanie ilustracji i zszywanie jej z bazą

Przygotuj się do kolorowania swojej ilustracji, używając markerów Poster Fiorello. Dzięki nim praca zyska wspaniały charakter i będzie trwała, ponieważ każdy z pisaków jest permanentny. Pamiętaj, aby unikać bieli i żółci, pozostawiając miejsce dla tajemnicy nocnych kotów. Następnie zszyj w czterech rogach czarną kartkę z bloku technicznego A4 z folią, na której znajduje się Twoja nocna ilustracja.

Dodawanie światła latarki

Wsuń światło latarki pomiędzy folię a czarną kartkę. Teraz możesz poszukać ukrytych na ilustracji detali, takich jak pozostałe kotki, księżyc, domek i wszystko to, co przyszło Ci na myśl podczas tworzenia tej pracy.
Miłej zabawy!

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon