31 stycznia 2024

Zimowe drzewo – obraz z folii aluminiowej

60 min. Poziom trudności: 3/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Zima potrafi czarować: sypie wtedy śniegiem otulając świat białą pierzynką, tworzy zaspy, mrozi pola, zmienia wodę w błyszczącą taflę, zdobi dachy sopelkami, zawiesza na gałęziach drzew i krzewów błyszczące gwiazdki i perełki, maluje pnie i konary drzew srebrną i białą farbą, szczypie nas w nosy i uszy… Za taką bajkową zimą bardzo tęsknimy, gdy za oknem pada deszcz, a zamiast białych koronek utkanych z zimowych płatków śniegu wszystko bywa szare i bure. Dlatego liczę na to, że zima jeszcze nas mile zaskoczy i pokaże nam swoją magiczną moc. Czekając jak w teatrze na kolejną odsłonę zimowego przedstawienia, zapraszam Was do wykonania bardzo prostej, a przy tym efektownej pracy przedstawiającej zimowe drzewo.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Kolejne etapy wykonania pracy:

  1. Przygotowujemy materiały
  2. Wyklejamy srebrne drzewo z folii aluminiowej
  3. Dodajemy błyszczące ozdoby

Przygotowujemy materiały

Pracę rozpoczynamy od pomalowania czarną farbą plakatową kartki z bloku artystycznego Art Deco A3. Odkładamy ją na bok, aby wyschła.

Folię aluminiową tniemy nożyczkami na paski o szerokości 2 cm. Można do tego wykorzystać linijkę – przykładamy ją na położonej na blacie folii, zostawiając margines o szerokości 2 cm, i przytrzymując linijkę odrywamy delikatnie pasek folii. Ilość pasków potrzebna do wykonania drzewa zależy od tego, czy chcecie, żeby Wasze drzewa były małe, czy rozłożyste i duże jak to, które pokazujemy w tutorialu. Jeśli zdecydujecie się na wykonanie dużego drzewa, przygotujcie dużo foliowych pasków (zawsze w trakcie pracy można dorobić kolejne). Wszystkie paski pozawijajcie delikatnie w „sznureczki”.

 

Wyklejamy srebrne drzewo z folii aluminiowej

Z przygotowanych aluminiowych „sznureczków” wykonamy na kartce drzewo. Zaczniemy od  ułożenia grubego pnia. Wszystkie sznureczki smarujemy z jednej strony klejem uniwersalnym Amos i przyklejamy do kartki (sznureczek obok sznureczka). Gdy ten etap jest za nami, wykonamy koronę drzewa – sznureczki wyginamy tak aby przypominały konary i gałęzie, po czym przyklejamy do kartki w taki sam sposób jak pień. Mniejsze gałązki uzyskamy z foliowych sznureczków poprzecinanych nożyczkami na krótsze kawałki. Odkładamy pracę, aby klej dobrze wysechł.

Dodajemy błyszczące ozdoby

Po wyschnięciu kleju ozdabiamy drzewo, przyklejając klejem uniwersalnym Amos cekiny w kształcie kółeczek, gwiazdek, kwiatków. Dodajemy też samoprzylepne diamenciki, przyklejając je w różnych miejscach blisko gałązek. Przyklej dodatkowo kilka cekinów tak jakby spadały z drzewa.

Na sam koniec białą kredką pomiędzy gałązkami rysujemy dużo małych, prostych gwiazdek imitujących śniegowe płatki.

Bajkowe zimowe drzewo gotowe.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon