Pani Wiosna – praca plastyczna

ok. 90 minut
one

Wiosna to pora roku, na którą czekamy z utęsknieniem. Po cichutku, pomalutku skrada się razem z pierwszymi kwiatami, z ptakami powracającymi z ciepłych krajów, z pierwszymi listkami na drzewach i krzewach, z ciepłym deszczem i wiatrem, by w końcu zaskoczyć nas – kolorami, zapachami, radosnymi trelami ptaków. Czekając cierpliwie na jej przyjście, zapraszam do wykonania kolorowej, ukwieconej, schowanej w trawie Pani Wiosny.

Do jej wykonania potrzebne będą:

Etap 1

Pracę rozpocznij od narysowania na kartce z bloku rysunkowego lub bezpośrednio na tekturze konturu Pani Wiosny – głowa, szyja i ramiona. Wytnij szablon narysowany na kartce, odrysuj go na tekturze i wytnij nożykiem, wycinając pamiętaj o podłożeniu pod tekturę podkładki. Następnie zieloną farbą plakatową pomaluj ramiona – tak jakby Pani Wiosna miała założoną wiosenną bluzkę. Możesz pomalować ją dwa razy, żeby bluzka miała intensywny kolor.

Etap 2

Z zielonych i żółtych kartek bloku technicznego lub rysunkowego powycinaj listki trawy różnej wysokości. Używając kleju uniwersalnego przyklej trawkę do głowy Pani Wiosny – stwórz w ten sposób oryginalną zieloną fryzurę.

Etap 4

Na kolorowych kartkach bloku technicznego narysuj kwiatki i powycinaj je, przyklej do trawki tworzącej fryzurę, w różnych miejscach; do kwiatków poprzyklejaj kolorowe pomponiki.

Etap 5

Z małych zielonych pomponików ułóż brwi i przyklej je klejem uniwersalnym, następnie przyklej oczy. Czerwoną kredką narysuj rumieńce w kształcie kół, wytnij z tektury nos w kształcie przypominającym trójkąt, odrysuj go na kremowej kartce, wytnij odrysowaną figurę, przyklej tekturowy nos, na nim doklej figurę odrysowaną na kremowej kartce. Z czerwonej kartki wytnij uśmiech i przyklej do twarzy. Z zielonych pomponików różnej wielkości przyklej Pani Wiośnie korale, dołóż też kilka kwiatków na bluzce. Dolną część bluzki (na całej długości) posmaruj klejem uniwersalnym i przyklej do niej listki trawy (niektóre listki powywijaj nożyczkami).

Etap 6

Do trawki przyklej kwiatki i pomponiki (tak samo jak na trawce tworzącej fryzurę). Wytnij też kilka czerwonych kółek, przyklej je w wybranych miejscach i czarnym cienkopisem domaluj biedronkom główki i kropki. W podobny sposób wykonaj motylka: wytnij z kolorowej kartki prostego motylka, namaluj mazakami kolorowe oczka, przyklej i cienkopisem namaluj motylkowi tułów. Czerwonym mazakiem podkreśl kontury ust Pani Wiosny, możesz też domalować rzęsy i zalotne piegi.

Etap 7

Wytnij z kartonu trawę (10 cm odcinek połączonych ze sobą szpiczastych listków), odrysuj ją na zielonej kartce dwukrotnie, wytnij i przyklej z obu stron tekturowej trawy.
W dolnym lewym rogu bluzki zrób nacięcie, w nie wsuń tekturową trawę tak żeby można było postawić Panią Wiosnę.


Praca gotowa, więc można stwierdzić, że Wiosna zawitała do naszego domu. Na tą prawdziwą musimy jeszcze trochę poczekać.
Życzę miłej zabawy.

Alicja

Podobało się? Podziel się z innymi!