18 września 2019

Piesek-kreatywna pacynka z tektury

30 minut Poziom trudności: 2/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym przyjacielem człowieka zawsze był i będzie pies! To właśnie on – jak nikt inny – wyczekuje naszego powrotu do domu i nie zmarnuje żadnej szansy, aby dać nam mokrego psiego buziaka. I jak tu się nie cieszyć z takiej bezwarunkowej miłości?! Dzisiejszy tutorial jest dedykowany właśnie wszystkim miłośnikom piesków i ich mokrych języków.

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Zaczynamy od wyboru kolorowych kartek. Ja wybrałam te z bloku firmy Art Deco, które oprócz ładnego koloru mają także odpowiednio dużą gramaturę. Na obu kartkach za pomocą ołówka i linijki rysujemy dość duży element w kształcie trójkąta. To będzie głowa naszego psiaka. Kiedy szkic jest już gotowy, możemy przejść do wycinania.

Etap 2

Dolny róg ciemniejszej kartki zaginam do góry, tak jak zostało to przedstawione na zdjęciu. Można dodatkowo użyć kleju, dzięki czemu fragment zagiętej kartki nie będzie nam za bardzo odstawał.

Etap 3

Teraz sięgamy po zwykłą, białą kartkę z bloku, na której wyznaczamy pasek o długości kartki A4 i szerokości około 5 cm (w zależności od tego jaką szerokość ma krawędź złożonego wcześniej rogu trójkąta).

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka! A dzisiejszy tutorial adresowany jest właśnie do wielbicieli tych czworonogów 🙂

Element wycinamy i kolorujemy z dwóch stron miękkimi kredkami np. Colorix Crayon, które nie robią smug i ładnie się rozcierają. Jeden koniec paska dodatkowo zaokrąglamy za pomocą nożyczek, tak aby przypominał język.

Etap 4

Wracamy do psiej głowy. Na zagiętym trójkąciku przyklejamy słomkę, a następnie język (patrz zdjęcie) i czekamy aż klej zaschnie.

Etap 5

Sięgamy po jaśniejszy trójkącik, przycinamy jego dolną część, tak aby dopasował się do tego ciemniejszego i całość sklejamy ze sobą. Gdy klej zaschnie, sięgamy za dwa górne rogi i zaginamy do środka. I w taki oto sposób, zrobiliśmy psie uszy!

Etap 6

Kolejny krok to wykonanie oczu i noska. Oczy rysujemy markerem na białej kartce, wycinamy i przyklejamy. Nos rysujemy już bezpośrednio w odpowiednim miejscu.

Etap 7

Na koniec pozostało nam już tylko zawinąć język za pomocą ołówka.

Etap 8

Teraz możemy zabrać psiaka na spacer i pozwolić mu rozdawać buziaki. Wystarczy tylko dmuchnąć w słomkę, a dłuuugi psi jęzorek od razu się rozwinie.

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon