13 października 2018

Podstawka na zdjęcie

30 min plus czas schnięcia Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zdjęcia można trzymać w albumie, portfelu, na ścianie, czy na biurku. No i oczywiście w komputerze lub telefonie, ale to już nie to samo. W końcu kto nie lubi wziąć do ręki starego zdjęcia z dzieciństwa, albo spoglądać z sentymentem na powieszoną na ścianie fotografię? Zdecydowanie jest w tym jakiś urok. W ramach zachowania tej pięknej tradycji zapraszam Was dziś do twórczej zabawy, podczas której będziemy mogli stworzyć własną podstawkę na zdjęcia. Czyli kolejny powód, aby zatrzymać się na chwilę i trochę powspominać!

Czego będziemy potrzebować:

Etap 1

Na podstawkę możemy wybrać kamień, kawałek cięższego drewna, metal lub inny przedmiot, który będziemy mogli pomalować. Ważne, aby nie był za lekki. W końcu co to za podstawka, która przewraca się razem ze zdjęciem? W moim przypadku jest to kamień. Nakładam na niego farbę w wybranym kolorze i po wyschnięciu powtarzam czynność jeśli jest taka potrzeba.

Etap 2

Kiedy druga warstwa wyschnie, możemy przystąpić do ozdabiania. Mogą to być ponownie farby albo jak w moim przypadku, markery olejowe. Ja postawiłam na serduszka, kropki i kreski, ale możecie śmiało zaszaleć z waszą własną wyobraźnią?

Etap 3

Kiedy nasza podstawka jest już gotowa, możemy wreszcie zamontować drucik, który będzie trzymał fotografię. Ważne, żeby nie był za giętki, inaczej nie utrzyma naszego zdjęcia. Jedną końcówkę drucika owijamy wokół kamienia, tworzymy supeł na środku, po czym prostujemy go do góry i ponownie zakręcamy, tym razem podwójnie, tak aby stworzyć uchwyt na zdjęcie. Najlepiej poprosić o pomoc kogoś dorosłego.

Etap 4

Teraz wystarczy już tylko włożyć zdjęcie do drucianego uchwytu i gotowe! Kolejny gadżet DIY do kolekcji na biurko, szafkę lub półkę. I kolejna okazja, by trochę powspominać te wszystkie chwilę zatrzymane na fotografii.

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon