13 października 2022

Prace z jesiennych liści

40 min. Poziom trudności: 2/5

Prosty, acz oryginalny pomysł na jesienną zabawę. Wykorzystamy do niej kolorowe liście zebrane na spacerze, kilka dodatków oraz naszą wyobraźnię. Zapraszamy!

Do wykonania prac potrzebne będą:

Przygotowanie pracy
Jeżyki

Wybieramy z naszych zbiorów brązowe listki i przecinamy je na pół. Układamy je warstwowo jeden na drugim i kolejno przyklejamy do kartki. Na najniższym listku przyklejamy oczko i markerem dorysowujemy nosek i nóżki. Jeżeli udało nam się znaleźć czerwone listki, wycinamy z nich kółeczka, pilnując aby nie uciąć ogonków, a następnie przyklejamy na kolcach jeżyków jako małe jabłuszka. Gotowe!

Motyl

Do tej pracy użyjemy podłużnych listków. Przyklejamy je na kartce A4 ułożone w dwa wachlarzyki, a następnie na środku przyklejamy w pionie ostatni listek. Z ogonków listków doklejamy naszemu motylowi czułki. Gotowe!

Ptaszki

Z okrągłych listków wybieramy większe i mniejsze sztuki. Nożyczkami przycinamy na krótko ogonki i wycinamy połowę listka w kształt brzuszka. Tak przygotowany liść przyklejamy na kartce, dorysowujemy markerem oczko i nóżki oraz doklejamy mniejszy listek jako skrzydełko. Gotowe!

To są nasze trzy propozycje, ale zachęcamy Was do użycia wyobraźni i stworzenia wspaniałych jesiennych obrazków!

Propozycję zabawy przygotował Kreatywny Wychowawca

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon