15 października 2022

Statki origami

40 min. Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Lubicie origami? Ta sztuka składania papieru aż prosi się o kreatywne wykorzystanie. Dzisiaj chcemy Wam pokazać, jak z kawałka kolorowego papieru wyczarować statki, które mogą posłużyć jako ozdoba albo upamiętnienie wakacyjnego wyjazdu!

Wykorzystane materiały:

Etapy wykonania pracy

Kartkę z kolorowego bloku rysunkowego przecinamy na pół, a następnie postępujemy wg instrukcji na rysunkach aby złożyć statek (możecie też ściągnąć pdf z instrukcją!).

Kiedy nasze origami jest gotowe, przechodzimy do zamontowania masztu. Długą wykałaczkę dzielimy na krótsze odcinki, w zależności od tego jak długi chcemy maszt w naszym statku. Następnie wbijamy ją w czubek kajuty i mocujemy klejem.

Odmierzamy dwa razy długość sznurka, tak aby sięgał od brzegu burty do szczytu masztu. Kolorowy papier tniemy na paski o długości 3 cm i składamy na pół, sklejając wokół sznurka. Kiedy klej wyschnie, wycinamy z nich trójkąty, tworząc chorągiewki. Sznurek mocujemy do burty i szczytu masztu. Dłuższy pasek papieru sklejamy wokół czubka masztu, a kiedy klej wyschnie, wycinamy w końcówce trójkąt, tak aby powstała flaga.

Nasz statek jest gotowy!

Propozycję zabawy przygotował Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon