14 kwietnia 2023

Przegląd zabaw z okazji Dnia Ziemi

Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Dzień Ziemi to ważne święto, które obchodzimy corocznie 22 kwietnia. To czas, kiedy przypominamy sobie o tym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę i jakie kroki możemy podjąć, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Jednym z najlepszych sposobów nauczania dzieci o ochronie środowiska jest zabawa, dlatego w tym przeglądzie przedstawiamy zabawy plastyczne, które możecie wykorzystać z okazji Dnia Ziemi.


Kodeks Małego Ekologa

Kodeks Małego Ekologa to zestaw zasad, których przestrzeganie pomaga chronić środowisko naturalne. My postanowiliśmy zaprosić Was do stworzenia kodeksu w formie planety Ziemi, do którego każde dziecko może samodzielnie narysować jedną ekologiczną zasadę.


Ekologiczne zasady

Świat, w którym żyjemy, potrzebuje pilnej ochrony; nie tylko dla nas, ale także dla przyszłych pokoleń. Ekologia to dziedzina, która zajmuje się ochroną środowiska naturalnego i edukacją w zakresie zrównoważonego rozwoju. Przestrzeganie ekologicznych zasad to nie tylko sposób na ochronę środowiska, ale także na życie bardziej zrównoważone i zdrowe dla nas i naszych dzieci. W zabawie pokażemy Wam, w jaki sposób możecie wdrożyć te zasady wśród swoich przyjaciół.

Akcja ekologiczna Kleju Amos

Dzień Ziemi to święto obchodzone 22 kwietnia, które ma na celu podkreślenie znaczenia ochrony naszej planety. Z tej okazji pragniemy przypomnieć, że znany i lubiany przez Was klej Amos od wielu lat zachęca placówki edukacyjne do przesyłania pustych tubek po kleju, które następnie są wymieniane na nowe. W ten sposób firma działa na rzecz ochrony środowiska, zmniejszając ilość odpadów i dając przykład innym przedsiębiorstwom.

Za zebranie 120 pustych tubek i przesłanie ich do dystrybutora każda placówka edukacyjna i oświatowa otrzyma 30 zupełnie nowych, gotowych do użycia tubek. Wystarczy zarejestrować swoją placówkę na stronie www.najlepszyklej.pl.

Sortowanie śmieci – kreatywna lekcja o ekologii

W dzisiejszych czasach świadomość ekologiczna staje się coraz ważniejsza; w związku z tym coraz więcej ludzi decyduje się na segregowanie odpadów. Aby ta praktyka stała się powszechna, należy edukować dzieci już od najmłodszych lat. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam pomysł na zabawę edukacyjną, która uczy sortowania śmieci.

Zabawa edukacyjna na temat sprzątania Ziemi

Sprzątanie Ziemi to nie tylko pozytywny wpływ na nasze otoczenie. Odpowiedzialność za czystość naszego środowiska spoczywa na każdym z nas, a każda akcja, która przyczynia się do poprawy jakości powietrza, wody i gleby ma znaczenie, dlatego warto uświadamiać to dzieciom już od najmłodszych lat np. poprzez zabawy edukacyjne takie jak ta.

Wyklejanka na Dzień Ziemi

 

Kolejna piękna praca plastyczną, która powstała z okazji Dnia Ziemi przedstawia Ziemię jako bezpieczne i przyjazne miejsce, które powinniśmy doceniać i chronić. Zapraszam Was do wspólnej zabawy i do refleksji nad tym, jak możemy przyczynić się do ochrony naszej planety.

Zawieszka dla młodego ekologa

Z okazji Dnia Ziemi, chcielibyśmy zaproponować pomysł, jak zachęcić dzieci do tworzenia pięknych prac plastycznych, które będą wyrażać ich szacunek dla środowiska naturalnego.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon