21 kwietnia 2018

Rybki wielofunkcyjne

1 godzina + czas potrzebny na schnięcie Poziom trudności: 2/5

Brelok na klucze, magnes na lodówkę lub zwykła ozdobna zawieszka. Tyle możliwości dzięki CiastoPlasto. Każdego miłośnika ugniatania masy plastycznej zapraszam do tutorialu, w którym będziemy mogli stworzyć swoje własne gadżety lub po prostu ozdoby ze specjalnymi akcesoriami w zależności od przeznaczenia. Na temat przewodni wybrałam rybki. Zapraszam do cekinowo plastycznej zabawy! 

Czego będziemy potrzebować:

Krok 1

Zaczynamy od ugniatania, wałkowania i rozciągania. Czyli to co miłośnik mas plastycznych lubi najbardziej? Z CiastoPlasto formujemy kształt rybki. Aby ułatwić sobie trochę pracę, elementy takie jak płetwy możemy ulepić najpierw osobno a potem dołączyć do całości. Masa bardzo łatwo przykleja się do siebie więc nie będzie problemu z odpadaniem mniejszych elementów. 

Krok 2

Za pomocą wykałaczki nadajemy wszystkim płetwom bardziej rzeczywisty kształt. Wystarczy przyłożyć ją w paru miejscach i delikatnie przeciągnąć, tworząc tak jakby wąskie wgniecenia.

Krok 3

Czas na trochę więcej błysku. Naszymi rybimi łuskami będą cekiny. Mogą być w jednym kolorze lub kolorowe. Ja wybrałam obie opcje. ? Cekiny wciskamy w jeszcze nie zaschniętą masę na skos, pamiętając, aby odległość między nimi nie była zbyt duża. Jeśli jednak ta metoda jest zbyt uciążliwa dla Was możecie na początku wkładać cekiny pionowo, a na koniec przygładzić wszystkie tak, aby bardziej przylegały do masy.

Krok 4

Jeżeli niektóre rybki są przeznaczone do zawieszki to pamiętajcie o zrobieniu dziurek na wylot za pomocą wykałaczki.

Krok 5

Pora na detale. Sięgam ponownie do masy plastycznej i formuje oczka oraz uśmiech. Gotowe elementy przyklejam do rybek.

Krok 6

Ostatni etap to oczekiwanie na to aż masa zaschnie. Po tym czasie możemy montować nasze wybrane akcesoria. Ja wybrałam magnes, brelok i zwykły sznurek.

Każda przeze mnie przygotowana rybka ma inne zadanie. I muszę stwierdzić, że sprawdzają się naprawdę świetnie. A jak wasze gadżetowe rybki?

Basia

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x