11 lutego 2022

Tekturowe kotki

ok. 90 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Dzień kota to znakomita okazja, żeby przedstawić Wam moje kochane trzy kociaki. Rudasek Bunio to kotek, którego już ze mną nie ma, jest za to w mojej pamięci, siedzi sobie cichutko w zakamarku moich myśli i czasami wychodzi z ukrycia, by dać o sobie znać w ciepłych, miłych wspomnieniach. Miszka i Maszka to czarno-białe kocie rodzeństwo, które adoptowałam. Ta kocia dziewczynka i koci chłopiec są ze mną już prawie trzy lata. Od dłuższego czasu nazywam je inaczej, kotka została Księżniczką, dumną, dającą się pogłaskać, ale poprzytulać już niekoniecznie, to ona dyktuje warunki naszych relacji. Kotek dzięki walecznej postawie i groźnej minie zamienił się w wojownika Rambo. Kotki razem z jamnikiem Guciem, którego już poznaliście, stanowią część mojej rodziny. Dzień kota to również świetna okazja, by wykonać plastyczne kocurki. Zapraszam do wspólnej zabawy.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Wykonanie kotków rozpocznij od delikatnego spłaszczenia tekturowych rolek i narysowania ołówkiem z ich jednej strony linii, które zaokrąglą ich brzegi. Po narysowanych liniach odetnij nożyczkami części, by każda z rolek z jednej strony była zaokrąglona.

Etap II

Wytnij gotowe szablony – głowy, przednich łapek i tylnych z ogonkiem. Odrysuj je na tekturze z okładki bloku (dla każdego kotka komplet szablonów) i wytnij wszystkie narysowane elementy.

Etap III

Wewnętrzne brzegi zaokrąglonych końców rolek posmaruj klejem uniwersalnym, wsuń między sklejane części szablony głów (a dokładnie paski – „szyje”), połącz zaokrąglone brzegi, przytrzymaj je przez chwilę, a następnie zepnij klamerkami z obu stron. Tylne i przednie łapki posmaruj również klejem uniwersalnym, przyklej je do rolki spinając sklejane części klamerkami. Spięte części zostaw na około 10 minut.

Etap IV

Po dokładnym wyschnięciu kleju pomaluj kotki farbami plakatowymi. Możesz pomalować je w ten sam sposób co ja, używając tych samych kolorów, możesz również pomalować je według własnego pomysłu.

Etap V

Przyklej kotom ruchome samoprzylepne oczka i klejem uniwersalnym noski – pomponiki, kredkami narysuj pyszczek oraz wąsiki.

Kotki gotowe.
Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon