23 maja 2019

Ufoludek z rolki

30 minut Poziom trudności: 3/5

Oto kolejny artykuł z serii kosmicznych tutoriali. Dziś opowiem, jak zrobić bardzo efektownego ufoludka z rolki po papierze toaletowym. W końcu dawno nie było rolkowych craftów, a to najfajniejsze z łatwo dostępnych materiałów. I sam ufoludek jest niczego sobie. Może to jego spotkacie podczas podróży kosmicznym myśliwcem? 

Czego potrzebujemy:

Etap 1

Malujemy rolkę na zielono albo inny ufoludkowi kolor. Następnie wybieramy kolor dla antenek i malujemy nim wykałaczki. Odkładamy pomalowane rzeczy na chwilę do wyschnięcia.

Etap 2

Z plasteliny formujemy dwie kulki podobnej wielkości. Na talerzyk wysypujemy brokat, może być w kilku kolorach. Obtaczamy w nim dość dokładnie kulki z plasteliny, a kiedy wykałaczki wyschną, nabijamy na nie plastelinę. Na sam koniec przyklejamy drugi koniec wykałaczki do rolki po papierze. Oczywiście, od środka. Niestety, nie można przykleić obu wykałaczek na raz, ponieważ klej puści, jeśli ruszymy całość od razu po nałożeniu kleju. Najlepiej sprawdzać co jakiś czas, czy już złapało i wtedy obrócić ufoludka i dokończyć drugą antenkę.

Etap 3

Żeby nie marnować czasu, kiedy pierwsza antenka się klei, przechodzimy do robienia oka. Z kartki papieru wycinamy kółko i malujemy je farbami tak, żeby wyglądało na oko. Kiedy farba wyschnie, możemy poprzyklejać samoprzylepne oczka.

Etap 4

Kiedy obie wykałaczki już się trzymają, można dokleić oko. Teraz pozostaje zrobienie buzi. W tym celu z jednego koloru plasteliny formujemy kształt ust. Bierzemy drugi kolor i robimy z niego zęby, język, albo jeszcze coś innego. 

Gotową jamę gębową przyczepiamy we właściwym miejscu i wuala! Ufoludek jest gotów do nawiązania kontaktu z wysłannikami ziemi!

Inne propozycje z recyklingu znajdziesz TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Agata

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon