16 listopada 2018

Wieszak na telefon

25 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zdarza się, że musimy szybko naładować telefon, a koło kontaktu nie ma żadnego miejsca, by go odłożyć. Niby można na podłodze… ale nie każdy to lubi. Ktoś może nadepnąć przez przypadek (szczególnie, jeśli robimy to poza domem, w szkole albo podczas wyjazdów). Jest na to łatwe rozwiązanie: wieszak na telefon. Przy pomocy kartki papieru i jeszcze kilku przyborów można  łatwo wyczarować urządzenie, które będzie trzymać telefon przy ładowarce. Ładne i praktyczne. A jeśli sami nie macie jeszcze własnych aparatów, możecie wykonać wieszak w prezencie.

Potrzebujemy:

Etap 1

Na kartce z bloku technicznego rysujemy pasek. Powinien mieć szerokość trochę mniejszą, niż wysokość telefonu. Mam mały telefon, więc wystarczyło 7 cm. Jednak do większych modeli będzie potrzebny szerszy. Długość paska powinna wynieść przynajmniej 2 razy szerokość telefonu plus 10-12 cm.

Następnie przy każdym końcu paska rysujemy okręgi o średnicy 4 cm. Okrąg powinien mieć środek tam, gdzie jest środek danej ścianki, tylko 3 cm niżej.

Zapewniam, że brzmi bardziej skomplikowanie, niż jest w rzeczywistości.

Etap 2

Wycinamy pasek razem z okręgami. Starsi mogą pokusić się o wycięcie otworów nożykiem, ale młodszym powinny wystarczyć nożyczki.

Etap 3

Teraz najprzyjemniejsza część: ozdabiamy nasz wieszak. Trzeba tylko pamiętać, że tylko jedna część będzie widoczna.

Możemy wcześniej naszkicować pomysł na wzór, wtedy realizacja będzie łatwiejsza. Kiedy już to zrobimy, pozostaje tylko rysowanie. Choć w mojej propozycji jest mowa tylko o flamastrach i cienkopisach, możecie zrobić cokolwiek, na co macie ochotę: wyklejankę, malowankę, użyć brokatów i cekinów. Nie można tylko przecinać paska w żaden dodatkowy sposób, wtedy ucierpi jego wytrzymałość.

Kiedy skończymy ozdabianie, zostanie już tylko podpięcie się do kontaktu.

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon