4 maja 2017

Witrażowe lampiony ze słoika

60 Poziom trudności: 3/5
4 1 vote
Ocena publikacji

Kreatywność, twórczość i oczywiście zabawa! Oto propozycja dla tych, którzy uwielbiają łączyć przyjemne z pożytecznym. Finezyjne lampiony, dzięki którym Twoje dziecko będzie rozwijało swoją wyobraźnię, a może też smykałkę do majsterkowania. Nie ma to jak tworzyć coś (i to nie byle co) z niczego! O czym jednak trzeba pamiętać? Uwaga! Nie ma żadnych zasad, ani schematów. Jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia. A zatem do dzieła!

Będziemy potrzebowali:

  • słoik lub szklany okrągły wazon
  • farby witrażowe GlassDeco
  • spirytus salicylowy
  • świeczka
  • kartka papieru
  • ołówek
  • taśma klejąca

KROK PIERWSZY

Pierwszym podstawowym krokiem, będzie odtłuszczenie szklanej powierzchni słoika lub innego naczynia, który będzie naszym lampionem. Spirytus lub inny produkt mający właściwości odtłuszczające nanosimy na wacik po czym przemywamy powierzchnię, na której będziemy tworzyć.

KROK DRUGI

Gdy już oczyścimy i odtłuścimy naszą powierzchnię, musimy chwilę poczekać, aż wyschnie. W tym czasie możemy zabrać się za szkic obrazka, który potem będziemy nanosić na słoik farbkami. Tutaj spokojnie możemy puścić wodze fantazji. To co znajdzie się na lampionie zależy już tylko od Ciebie i Twojego dziecka oraz Waszej inwencji twórczej.

KROK TRZECI

Naszkicowany obrazek wkładamy do słoika, przyklejamy taśmą i przechodzimy do konkretów. Zaczynamy od konturów. Bierzemy czarny kontur i nanosimy farbkę według wcześniej naszkicowanych linii. Oczywiście możemy do tego wykorzystać również inne kolory. Kreatywność i pomysłowość zawsze na pierwszym miejscu.

KROK CZWARTY

Naszym kolejnym krokiem będzie wypełnienie konturów kolorami. Pamiętajmy jednak, że zanim przystąpimy do tej czynności, musimy poczekać, aż nasz kontur wyschnie, w przeciwnym razie kolory będą mieszać się z konturówką, tworząc brudne plamy. Tutaj również wychodzenie poza schematy jak najbardziej wskazane. Czyli możemy używać to wszystko co przyjdzie nam do głowy: kolorowe farbki z brokatem, zmieszane farbki tworzące nowe kolory, cieniowanie, używanie glitter glue i wiele, wiele innych pomysłów.

KROK PIĄTY

Ostatni nasz krok: wkładamy świeczkę i gotowe. Oto nasz gotowy lampion!

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon