27 maja 2019

Zegar Salvadora Dalego z CiastoPlasto

30 minut plus czas schnięcia Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Poznaliśmy już trochę bliżej artystów takich jak Van Gogh czy Seurat. Każdy z nich ma w swoim dorobku niesamowite dzieła, wykonane w unikalnej i nieszablonowej technice. A skoro o nich mowa, to znak, że dziś zapoznamy się z kolejnym wyjątkowym artystą.  Będzie nim Salvador Dali, jeden z najbardziej znanych surrealistów.  A kiedy mówimy właśnie o nim, to najczęściej pojawia nam się w głowie jego słynny obraz z „cieknącymi zegarami”. Tak, to będzie nasza inspiracja na dziś – zegar w stylu Dalego. Zapraszam do zabawy!

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Zegary Salvadora jak już pewnie zauważyliście są bardzo „spływające” i na tym właśnie skupimy naszą uwagę – na nieregularnych kształtach. Ja postanowiłam tym razem pójść w gniecenie, ściskanie, rolowanie… czyli lepienie z masy CiastoPlasto. Zaczynam od nadania kształtu mojemu zegarowi. Im mniej symetryczny, tym lepiej. Proponuję zacząć od uformowania kulki, po czym spłaszczyć ją, jednocześnie nadając jej odpowiedni kształt. 

Etap 2

Zegary przedstawione na obrazie Salvadora Dali wyglądają tak, jakby spływały z płaskich powierzchni w dół. Są bardzo miękkie i lejące, dlatego mój zegar formuję w podobny sposób, dbając aby nie był zwyczajnie płaski. Wystarczy sięgnąć po podkładkę i oprzeć część masy na niej tak, jakby właśnie z niej ściekała. Jeśli trzeba, możecie wspomagać się wykałaczką lub patyczkami dołączonymi do zestawu CiastoPlasto. Na koniec naszą rzeźbę odkładamy do wyschnięcia.

Etap 3

Czas na obramówkę. Sięgam po wybrany kolor, ponownie formuję kulkę, a następnie roluję w długi wałek. Nakładam go dookoła powierzchni zegara w dowolny sposób, tu także nie musimy zachowywać realistycznych kształtów.

Etap 4

Na koniec wypełniam zegarek cyferkami i wskazówkami. Tu także trochę się bawię i układam elementy dość dowolnie. 

Wystarczy poczekać aż wszystko zaschnie i nasz surrealistyczny zegarek już gotowy. ? Jeśli chcecie, możecie dodatkowo przykleić z tyłu magnes (występują w niektórych zestawach CiastoPlasto) i umieścić ozdobę np. na lodówce. 

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon