31 grudnia 2018

Zimowy skrzat z CiastoPlasto

1 godzina 30 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zimowa chatka skrzatka już była, a teraz czas na tego, który w niej mieszka! Zapraszam na tutorial zwłaszcza tych, którzy uwielbiają projektować stroje, ponieważ to na ubranku najbardziej skupimy naszą uwagę! Czapeczki, szaliki, płaszczyki – kto chce podjąć wyzwanie?

Czego będziemy potrzebować:

Krok 1

Naszą bazą z której będziemy tworzyć skrzatka będzie szyszka. Najwygodniejsze są te zamknięte, ale wybierzcie te, które Wam najbardziej odpowiadają. Do szyszki musimy dorobić główkę naszego ludka. W tym celu sięgamy po masę CiastoPlasto i tworzymy kolor cielisty. Potrzebujemy do tego koloru białego czerwonego i żółtego, przy czym pamiętajcie, aby nie przesadzić z czerwonym. Wszystkie kolory mieszamy ze sobą  do momentu ujednolicenia. ?

Krok 2

Z gotowej masy formujemy kulkę i umieszczamy na szczycie szyszki. Możemy dodatkowo użyć kleju, ale najlepiej w momencie, kiedy masa już przeschnie.

Krok 3

Czas na projektowanie. Zaczynamy od płaszczyka. Kawałek czerwonego filcu (lub innego materiału) przykładamy do szyszki, układamy tak, jak chcielibyśmy, aby leżał i za pomocą ołówka lub pisaka szkicujemy zarys płaszcza. Materiał ściągamy z naszego manekina i szkic poprawiamy tam , gdzie jest taka potrzeba. 

Krok 4

Płaszcz wycinamy, umieszczamy na szyszce i sklejamy ze sobą w odpowiednich miejscach. Jeżeli u góry materiał trochę wystaje, możemy go zagiąć do środka, tak jak ja to zrobiłam. W tym miejscu będzie szalik, więc dzięki temu będzie nam łatwiej go założyć.

Krok 5

Wspomniałam już o szaliku, dlatego teraz czas właśnie na niego. Tym razem z zielonego materiału wycinamy cienki pasek i po prostu owijamy „szyję” skrzata. Pamiętajcie, aby dopasować odpowiednią grubość szalika do Waszego ludka. Materiał powinien być na tyle długi, aby chociaż raz owinął jego główkę. Nie zapomnijcie na koniec o kleju!

Krok 6

Teraz czapeczka. Ponownie wracamy do czerwonego materiału i zwijamy go w stożek. Ucinamy niepotrzebne, odstające kawałki filcu i na koniec sklejamy. 

Krok 7

Czapeczkę umieszczamy na głowie skrzata. Dodatkowo, możemy ją trochę zagiąć na końcu i skleić ze sobą. Jest to jednak opcja dodatkowa. 

Krok 8

Wracamy do CiastoPlasto. Z masy robimy buźkę skrzata: oczy, usta, nos, policzki. Jeśli potrzebujecie uzyskać jakiś kolor to śmiało mieszajcie ze sobą te które macie. Jest to naprawdę łatwe. I uwaga, ciekawostka, którą przez przypadek odkrył mój mąż. Czy wiecie, że CiastoPlasto łączy się ze zwykłą plasteliną? ? Jeśli więc zabraknie Wam jakiegoś koloru, śmiało wykorzystajcie do zmieszania plastelinę. Niesamowita masa! ?

Krok 9

Na sam koniec postanowiłam z białej masy zrobić ozdoby na ubranku skrzata. Białe kuleczki CiastoPlasto umieszczam za pomocą kleju na końcu czapeczki (pomponik) i w miejscu guziczków. Dodatkowo formuję z masy długie wałeczki i przyklejam na czapce i końcu płaszcza. Teraz nasz strój ma prawdziwie zimowy charakter! 

Nasz skrzat jest już gotowy! Wystarczy umieścić go na stole, szafce, parapecie, koło pierniczków, lub choinki i jeszcze bardziej cieszyć się zimowym nastrojem! ?

Zobacz również nasze inne świąteczne propozycje do zabaw TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon