27 marca 2023

Żonkile – wiosenne gwiazdki DIY

około 90 minut Poziom trudności: 5/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Wiosna rozgościła się na dobre, w przydomowych ogrodach wyczarowała pierwsze wiosenne kwiaty – żonkile, szafirki, hiacynty, tulipany… Zapraszam Was dzisiaj do zabawy plastycznej, której efektem będzie piękny bukiet żółciutkich żonkili.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Wykonanie żonkili rozpocznij od pomalowania zieloną farbą plakatową ośmiu papierowych rurek do picia. Aby uzyskać intensywny kolor, pomaluj je dwukrotnie i pozostaw do dokładnego wyschnięcia.

Etap II

Na żółtej kartce z bloku technicznego odrysuj ołówkiem od szablonu lub nakrętki farbki plakatowej kółeczka – po dwa na kwiatek, czyli razem 16, i wytnij je nożyczkami.

Na żółtych i pomarańczowych kartkach odrysuj ołówkiem od szablonu płatki żonkili i również wytnij. Każdy kwiat będzie ich miał 6, czyli dla 8 kwiatków musisz wyciąć aż 48 płatków. Jeśli ślad ołówka jest zbyt widoczny, wygumkuj go starannie.


Etap III

Wszystkim pomalowanym rurkom spłaszcz końcówki z jednej strony, następnie posmaruj klejem uniwersalnym dwa kółeczka, umieść pomiędzy nimi spłaszczoną końcówkę rurki (łodygi) i sklej ze sobą, chwilę przytrzymaj, a następnie na sklejanych częściach połóż ciężką książkę na około 10 minut. Do pozostałych rurek przyklej w ten sam sposób kółeczka i również umieść pod ciężką książką, aby wszystkie części dobrze się połączyły.

Etap IV

Klejem uniwersalnym posmaruj kółeczko z jednej strony i przyklej do niego sześć płatków. Przyklej płatki do pozostałych żonkili w taki sam sposób.

Etap V

Marszczoną bibułę w kolorze żółtym, pomarańczowym i białym potnij na paski o szerokości około 3 cm, a następnie poprzecinaj je na kawałki o długości około 25 cm. Brzeg paska na całej jego długości delikatnie zagnij i dociśnij, powtórz czynność jeszcze raz, czyli zagnij ponownie.

Teraz pasek zwiń ciasno w rureczkę, sklejając ją co jakiś czas klejem biurowym, żeby się nie rozwijała. Powstałą w ten sposób rureczkę przyklej klejem uniwersalnym na samym środku kwiatka, pamiętaj przy tym, żeby przykleić ją do kwiatka stroną gdzie nie był zaginany brzeg. Wszystkie końcówki płatków zagnij delikatnie do środka. Na brzegu kółeczka, do którego przyklejone zostały płatki, zagnij płatki w stronę bibułkowej rurki znajdującej się na środku kwiatka. Dzięki temu żonkil będzie wyglądał jak prawdziwy. Wykonaj w taki sam sposób kolejne kwiaty.

Etap VI

Na zielonej kartce z bloku technicznego odrysuj od szablonu kilka listków i wytnij. Z wykonanych kwiatów wykonaj kompozycję, umieść żonkile w koszyczku wiklinowym lub w wazonie. Oryginalnym pomysłem na stabilną kompozycję jest umieszczenie w wazonie sporej ilości suchych patyczków, pomiędzy które należy wsunąć kwiaty i listki; dzięki temu nie będą się przekręcać.

Wiosenny bukiet gotowy.
Życzę udanej zabawy.


Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon