Lisek chytrusek – zwierzak z konturów rączek dziecka

25 minut
one

Zapraszam Was na kolejny „zwierzakowy” tutorial. Tym razem naszym bohaterem będzie rudy lisek chytrusek. Pomysł do zrealizowania szybki, łatwy i oczywiście przyjemny. Wszystkie ręce na pokład i zapraszam do wspólnej zabawy!

Co będzie nam potrzebne:

  • blok kolorowy 
  • biała kartka z bloku technicznego
  • farby plakatowe
  • klej i nożyczki
  • pędzel
  • czarny marker

Tak jak mówiłam, praca ma być łatwa, dlatego też kontury naszego zwierzaka będą uproszczone. Do tego triku użyjemy po prostu naszej ręki.

Lisek chytrusek – zrób to sam! Dziś szybka, ale jakże przyjemna zabawa z cyklu naszych „zwierzakowych” tutoriali.

Etap 1

Jak w innych tutorialach wykorzystywaliśmy ją do robienia odbitek, a potem z nich kształtowaliśmy różne zwierzęta, tak teraz zrobimy podobnie, tylko będziemy odrysowywać kształt naszej dłoni na kolorowej kartce. A gdy już to zrobimy, na tej samej kartce obok naszkicujemy głowę liska.

Etap 2

Gotowe elementy wycinamy. Jeżeli Wasze papierowe palce okazały się za długie, to możecie, tak jak ja, po prostu je trochę skrócić. A najlepiej oczywiście odrysować dziecięce rączki. ?

Etap 3

Kolejny krok to farba. Sięgamy po białą plakatówkę i malujemy buźkę i ogon liska tak, jak zostało to przedstawione na zdjęciu. Jeśli będzie taka potrzeba, to nałóżcie kolejną warstwę.

Etap 4

Z białej kartki wycinamy oczka i przyklejamy w odpowiednie miejsce. Wykańczamy je czarnym markerem. Z jego pomocą rysujemy również nosek oraz lisie wąsy.

Etap 5

Ostatni krok to przyklejenie głowy do tułowia i gotowe. 

Nie dość, że szybko to końcowy efekt wyszedł naprawdę fajnie. Prawda?! Powodzenia!

Jeżeli spodobał Wam się nasz tutorial i jesteście ciekawi innych, podobnych, to gorąco zapraszamy do sprawdzenia pozostałych „zwierzakowych” tutoriali.

Basia

 

 

 

Podobało się? Podziel się z innymi!