19 września 2018

Bębenek DIY

ok. 30 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Każdy wie, jak wygląda bęben, a ile osób grało na jakimś? Chyba niewiele. A jeśli powiem, że można go zrobić korzystając z rzeczy, które prawie każdy ma w domu? Że niemożliwe? Oczywiście, że możliwe! Co więcej, można wykonać kilka, wydających dźwięki o różnej wysokości. Nie jest to wcale pierwszy tutorial na Fiorelkach o robieniu instrumentów, więc może czas założyć orkiestrę?

Czego potrzebujemy?

Etap 1

Zaczynamy od zrobienia pałeczek. Z CiastoPlasto robimy dwie kuleczki wielkości orzechów włoskich. Następnie nadziewamy je na końce patyczków. Jeśli chcemy, można ominąć ten etap, grać można też palcami… a jednak trochę szkoda mieć bęben i nie móc wykorzystać jego wszystkich możliwości.

Przed użyciem pałeczek trzeba odczekać chwilę, aż masa zaschnie. W ten sposób mamy czas w sam raz na zrobienie reszty bębenka.

Etap 2

Nasypujemy ciecierzycę do puszki. Dźwięk bębenka zależy między innymi od ilości ziaren – im więcej, tym odgłos będzie niższy.

Etap 3

Przecinamy balonik mniej więcej w połowie i naciągamy na puszkę. Warto mieć przygotowaną taśmę izolacyjną (można dobrać ją pod kolor balonika) i od razu nakleić ją dookoła puszki, zabezpieczając balon przed zsunięciem.

Etap 4

Naklejamy na puszkę taśmę dekoracyjną. Pozwoli to ukryć ślady po kleju od etykiety i da dodatkową frajdę z kolorowania naszego bębenka.

Gotowe! Można zabierać się do gry.

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon