10 marca 2019

Broszka z CiastoPlasto

30 minut Poziom trudności: 2/5

To już ostatni artykuł z cyklu o akcesoriach, które można wykorzystać przy zabawie CiastoPlasto. Tak sobie pomyślałam, że możecie mieć już dość lepienia zwierzaków. Jeśli zrobiliście trzy, umiecie już zrobić dowolnego zwierza. Tym razem więc zrobimy broszkę! W sam raz na prezent lub na swoją własną pierwszą biżuterię. Zapraszam na tutorial o lilii wodnej. 

Czego potrzebujemy?

Etap 1

Na początek potrzebujemy dwóch kulek podobnej wielkości: niebieskiej i zielonej. Z niebieskiej robimy płaskie koło, które przyklejamy do broszki. Z zielonej robimy kolejne, tylko grubsze i wycinamy mały kawałek, taki jakbyśmy kroili tort. W ten sposób powstanie nam liść lilii, który przyklejamy do pierwszego koła na broszce. Możemy zamiast tego zrobić po prostu bardzo duży liść, który zamocujemy bezpośrednio na metalu, ale sądzę, że wersja z wodą jest ciekawsza.

Etap 2

Teraz potrzebujemy trzech kawałków CiastoPlasto różnych wielkości. Lilie wodne są często biało żółte, więc użyłam białego, żółtego i odrobiny pomarańczowego. Wy możecie użyć dowolnych kolorów. Kto powiedział, że zawsze trzeba trzymać się rzeczywistości.

Z każdego kawałka robimy walec podobnej długości, a później łączymy je w jeden podłużny „placek”. Z placka wykrawamy nożykiem lub wykałaczką płatki i przyklejamy je do listka lilii. Można pomóc sobie patyczkami i z ich pomocą ukształtować płatki.

Etap 3

Mieszamy ze sobą odrobinę żółtej i pomarańczowej, a następnie robimy z niej maciupkie kuleczki, które stworzą nam środek kwiatka. Jednak, nim je przykleimy, można obtoczyć je w brokacie, by broszka nabrała bardziej szykownego charakteru. Użyłam też niebieskiego brokatu, który nałożyłam na niebieskie CiastoPlasto na broszce. Dzięki temu woda będzie wyglądać, jakby odbijało się w niej słońce.

Gotowe! Trzeba tylko poczekać, aż masa wyschnie i można się szykować na wielkie wyjście!

Zobacz również pozostałe propozycje zabaw z CiastoPlasto TUTAJ

Agata

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon