12 marca 2019

Kości dinozaurów z patyczków kosmetycznych

20 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Okres fascynacji dinozaurami czasem wydaje się obowiązkową fazą rozwoju dziecka. Niech pierwszy zaprotestuje ten, kto nigdy ich nie lubił, albo czyje maluchy nie mają pudła „dinozaurowych” figurek i albumów. W końcu co może być bardziej fascynującego, niż wielkie, dawno wymarłe stwory, które znamy tylko z wykopalisk. Dziś zapraszam Was do zabawy w archeologa, każdy będzie miał okazję odnaleźć własny szkielet. A może ktoś odkryje całkiem nieznany gatunek dinozaura?

Potrzebujemy:

Etap 1

Na kartce z bloku rysujemy czaszki dinozaurów. Powinno być ich tyle, ilu uczestników zabawy, lub ile dinozaurowych szkieletów chcemy zrobić. Dobrze wspomóc się albumami lub Internetem, dzięki temu dowiemy się różnych interesujących rzeczy oraz pokażemy jak korzystać ze źródeł i szukać informacji, których potrzebujemy.

Etap 2

Wycinamy czaszki, kierując się wcześniejszymi szkicami. Jeśli ktoś jest bardziej sprawny manualnie, pod opieką dorosłych może użyć np. nożyka lub ostrzejszych nożyczek do zrobienia otworów na oczodoły lub dziurki nosa. Na koniec można wytrzeć resztki ołówka gumką, albo przełożyć wycinankę na drugą stronę 😉

Etap 3

Kładziemy jedną z czaszek na czarnym papierze i zaczynamy układanie patyczków, będą nam one służyć jako kości. Patyczki można przecinać lub zginać, według potrzeb. Na tym etapie też można poszukać, jak wyglądają prawdziwe szkielety, albo po prostu dać się ponieść wyobraźni.

Etap 4

Kiedy już ułożymy wszystkie szkielety, czas na przyklejanie. Do czaszki wystarczy nam zwykły klej do papieru, ale jeśli patyczki też mają się trzymać, potrzebujemy kleju uniwersalnego. Schnie trochę dłużej, ale za to jak złapie, to nie puści. Całkiem, jak dinozaury.

Gotowe! Teraz można zrobić galerię Waszych odkryć archeologicznych!

Zobacz także:

Dinozaur-rzeźba z plasteliny

Dinozaury 3D

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon