16 marca 2019

Tęczowa ryba

30 minut Poziom trudności: 3/5

Ciekawi Was podwodny świat? Chcielibyście pójść na ryby mimo wczesnej wiosny za oknem? A może lubicie opowieści o piratach lub chcecie zostać syrenką? Jeśli na choć jedno pytanie odpowiedzieliście „tak”, to macie powód, by stworzyć własną, magiczną rybę. Albo całkiem zwyczajną płotkę, tak naprawdę wszystko zależy od Was. Pokażę dzisiaj, jak zrobić rybę, a jaka będzie, to już się okaże!

Czego potrzebujemy?

Etap 1

Na początek tniemy wytłoczkę w taki sposób, by każda forma na jajko stanowiła osobny „kubeczek”. Następnie bierzemy przykrywkę, zginamy ją na pół i rysujemy rybi ogon jak na zdjęciu. Ogon oczywiście wycinamy tak, by powstały dwie części połączone od strony zgięcia. 

Etap 2

Wycięte wytłoczki i ogon malujemy na wszystkie kolory tęczy… albo na takie barwy, jakie lubicie najbardziej. Jeśli macie farby w słoiczkach lub tubkach, najlepiej malować bez rozcieńczania wodą. Wtedy kolory będą bardziej intensywne. W innym wypadku najlepiej położyć po dwie warstwy.

Etap 3

Kiedy farba wyschnie, można ozdobić segmenty brokatami w żelu, albo coś na nich namalować. Brokaty wydają mi się jednak najfajniejsze. Kto widział rybią łuskę ten wie, że mieni się ona w świetle zupełnie jak brokat.

Etap 4

Przygotowujemy sznurek. Zawiązujemy na jego końcu supeł. Nożyczkami lub czymś ostrym robimy dziurę na środku zgięcia w ogonie i przewlekamy przez nią sznurek tak, żeby węzeł znalazł się w środku złożenia. Kiedy już się tam znajdzie sklejamy obie części ogona z kawałkiem sznurka w środku.

Kiedy ogon jest gotowy, wiążemy kolejny supełek jakieś 3-4 centymetry od ogona i nawlekamy pierwszy segment. Powtarzamy to tyle razy, ile segmentów przygotowaliśmy.

Etap 5

Ryba jest już prawie gotowa. Zostało przyklejenie oczek (chyba, że namalowaliście je wcześniej). Teraz można pobawić się w wędkowanie, albo po prostu powiesić rybę jako dekorację.

Zobacz również inne nasze nietypowe projekty TUTAJ

Agata

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x