8 marca 2019

Marakasy DIY

30 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Czy ktoś z Was ma ochotę na zajęcia plastyczno muzyczne? Jeśli tak, to ten pomysł jest dla Was, ponieważ dzisiaj będziemy kontynuować naszą przygodę z własnoręcznie robionymi instrumentami. Zajrzyjcie do naszych poprzednich tutoriali. Tym razem zajmiemy się marakasami. Jajko niespodzianka mile widziane. A dlaczego? Zobaczcie sami!

Co będzie potrzebne:

Etap 1

Zaczynamy od wypełnienia plastikowych jajek. Takie pojemniczki znajdziemy w sklepach spożywczych, gdzie mamy szeroki wybór różnorodnych jajek niespodzianek. Do środka wsypujemy drobne ziarenka takie jak ryż, siemię lniane, czy kasza jaglana. Wypełniamy nimi ok. 1/3 pojemności jajka.

Etap 2

Pojemniczek szczelnie zamykamy po czym wpasowujemy w dwie plastikowe łyżki tak, żeby obejmowały jajko z dwóch stron. Całość oklejamy taśmą, najlepiej ozdobną lub białą. Przezroczysta będzie nieestetycznie wyglądać.

Etap 3

Gdy całość jest już porządnie oklejona, możemy przejść do kolorowania. Specjalnie użyłam ozdobnej taśmy, którą dodatkowo można pomalować. Do tego użyłam olejowych markerów i metalicznych pisaków. Możecie również użyć zwykłych flamastrów, jednak te nie są tak trwałe. 

Instrument mamy już gotowy! Możemy oczywiście dorobić ich więcej i stworzyć własną orkiestrę marakasową.

Zobacz również:

Bębenek DIY

Kastaniety

Gitara Maszy

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon