7 marca 2019

Własnoręcznie malowane

35 minut Poziom trudności: 2/5

Malujemy własnoręcznie, czyli jak? Trzymając przybory w ręce, czy też samą ręką? Dziś będzie i tak, i tak! Ostatnio była propozycja minimalistyczna – „Malowanie ręką” -, a teraz przy kolejnej odsłonie malowania rękami, spróbujemy pomachać też pędzlem! Dzięki temu obrazek zyska ładne tło. 

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Farby, których używałam są na tyle komfortowe w użyciu, że mogłam malować nimi zarówno bez wody (tak jak w poprzednim tutorialu o malowaniu rękami), jak i z wodą, za każdym razem tworząc inny efekt. Tym razem użyłam wody i dzięki temu całe tło malowało się płynnie, zachowując jednak głębie kolorów.

Tło to podwodny świat, a więc nie może oczywiście zabraknąć wody, piasku, glonów i innych podwodnych skarbów. Malujcie co tylko chcecie. Potem musimy poczekać aż malunek wyschnie.

Etap 2

Pora na odcisk dłoni. Tym razem naszym od-ręcznym zwierzęcym bohaterem będzie…żółw.  Sięgamy więc po kolor zielony, barwimy dłoń i robimy odcisk na wcześniej pomalowanej kartce.

Etap 3

Jak zwykle wszelkie niedociągnięcia poprawiamy. Możemy do tego używać także innych kolorów. Ja w niektórych miejscach dodałam też czarne kontury.

Etap 4

Teraz wykańczamy pyszczek żółwia, doklejając namalowane i wycięte z papieru oczka. 

I gotowe! Nasze od-ręczne zoo zyskało kolejnego zwierzaka! Oczywiście sowę i gąsienicę też możemy odcisnąć na dowolnym tle.

Przy mniejszej rączce efekt będzie jeszcze bardziej ciekawy i skupiony, więc zapraszam do eksperymentowania.

Propozycję zabawy przygotowała Basia

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon