Cekinowa korona dla księżniczki lub małego księcia

30 minut
one

Czy są wśród nas wytworne księżniczki lub odważni książęta?  Dziś mam coś specjalnie dla Was! Bo czy Wasze królestwo może obyć się bez koronacji? Oczywiście, że nie! Każdy z mieszkańców baśniowej krainy czeka na ten moment z upragnieniem. A my zabieramy się zatem za pracę i spróbujemy razem stworzyć najpiękniejszą koronę jaką widziało królestwo krasnoludków, elfów, niziołków czy wróżek 🙂

korona

 

Jak zrobić koronę z papieru i co jest do tego potrzebne:

  • sztywny papier
  • cekiny
  • glitter glue
  • klej
  • nożyczki
  • ołówek
  • sznurek

 

cekinowa korona diy

 

Krok 1

No to zaczynamy. Naszą bazą będzie sztywna kartka papieru z bloku technicznego lub przeznaczona do akwareli. Dzięki temu nasza korona nie będzie się marszczyć, a wystające elementy nie będą opadać pod wpływem ciężaru cekinów. Kolor kartki oczywiście dowolny. Wybrany rodzaj papieru i kolor? No to zabieramy się za szkic naszej upragnionej korony!

 

wzór korony

 

Krok 2

Naszkicowaną koronę dokładnie wycinamy, po czym przygotowujemy się do cekinowej zabawy.

 

jak zrobić koronę

 

Krok 3

Najpierw część powierzchni smarujemy klejem (tylko nie od razu całą, żeby nie wysechł) po czym ozdabiamy koronę cekinami jak tylko chcemy! Klej w sztyfcie w zupełności wystarczy. Nie schnie szybko i dobrze współgra z cekinami. Cekiny są większe, mniejsze, w rożnych kształtach, a przede wszystkim są kolorowe 🙂

 

cekinowy diadem

 

Krok 4

Cekiny przyklejone? Świetnie! Poczekajcie teraz aż klej przeschnie, po czym jeśli chcecie możesz przejść do ozdabiania brokatem w kleju (glitter glue), jeśli się na to zdecydujecie, będziecie musieli dłużej poczekać na wyschnięcie całości.

 

korona z cekinów

 

Krok 5

Gdy już wszystko wyschnie, możemy przejść do zamontowania sznureczków po bokach korony. W tym celu bierzemy nożyczki (może być również igła) i robimy niewielkie dziurki. Przez nie przekładamy kawałki sznurka po czym zawiązujemy supełek od zewnętrznej strony korony (zamiast sznurka można zamontować jeden, odpowiednio odmierzony kawałek gumki).

 

korona na bal przebierańców

 

I gotowe, Nie było trudne prawda? A ile przy tym zabawy!

Jak zrobić koronę z papieru? Dla księżniczki lub dla księcia? To wcale nie jest takie trudne!

Teraz baśniowe królestwo jest gotowe na koronację księżniczek i książąt.

A gdybyście zbudować jeszcze zamek i poczytać historie o „bardzo księżniczkowych sprawach” to zerknijcie tu

 

Basia

 

 

Podobało się? Podziel się z innymi!