11 grudnia 2019

Choinki z kartonu i sznurka

25 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Przygotowania do Świąt czas zacząć. A to znaczy, że oprócz pieczenia pierników i kupowania prezentów musimy stworzyć również świąteczne dekoracje i ozdoby. Dziś zapraszam Was do prostego tutorialu, będziemy mogli stworzyć własne choinki z kartonu. Mogą być większe lub mniejsze, ale najważniejsze jest to, że sama praca jest naprawdę przyjemna i prosta. A choinek w końcu nigdy zbyt wiele.

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Na początku dobieramy wielkość kartonu. To od niej zależy jak wielka lub jak mała będzie nasza choinka. Ja postawiłam na parę niewielkich ozdób, dlatego ucięłam mniejsze kawałki i naszkicowałam na nich dwie choinki w kształcie trójkątów.

Etap 2

Gotowe elementy ucięłam za pomocą nożyczek. Fajnie jeśli wielkość poszczególnych ozdób będzie różna. 

Etap 3

Najlepsza zabawa jest ze sznureczkami. Wybieram więc kolory jakie chcę użyć do moich choinek, przyklejam początek do tylnej części i zaczynam owijać nim dookoła kartonik. Dobrze, jeśli owinięcia będą nierówne i nieregularne. Dzięki temu ozdoba będzie lepiej wyglądać. To jak duże mają być prześwity zależy już tylko od Was. Pamiętajcie, aby koniec sznurka również przykleić na tylnej części choinki.

Etap 4

Co to za choinka bez ozdób! ? Dlatego sięgam po cekiny w kształcie gwiazdek i przyklejam w wybranych miejscach. Zrobiłam wersje stonowaną oraz drugą bardziej kolorową. Na koniec jeśli chcecie, możecie zrobić w ozdobach dziurki i przewlec nitkę. Dzięki temu można zrobić wiszące dekoracje. A może by tak, choinkowe zawieszki na choinkę? ?

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon