Choinki z kartonu i sznurka

25 minut
one

Przygotowania do Świąt czas zacząć. A to znaczy, że oprócz pieczenia pierników i kupowania prezentów musimy stworzyć również świąteczne dekoracje i ozdoby. Dziś zapraszam Was do prostego tutorialu, będziemy mogli stworzyć własne choinki z kartonu. Mogą być większe lub mniejsze, ale najważniejsze jest to, że sama praca jest naprawdę przyjemna i prosta. A choinek w końcu nigdy zbyt wiele.

 

Co będzie nam potrzebne:

  • kawałki kartonu
  • kolorowe sznurki (np. mulina)
  • cekiny w kształcie gwiazdek
  • klej i nożyczki
  • ołówek i linijka

 

1. Na początku dobieramy wielkość kartonu. To od niej zależy jak wielka lub jak mała będzie nasza choinka. Ja postawiłam na parę niewielkich ozdób, dlatego ucięłam mniejsze kawałki i naszkicowałam na nich dwie choinki w kształcie trójkątów.

 

2. Gotowe elementy ucięłam za pomocą nożyczek. Fajnie jeśli wielkość poszczególnych ozdób będzie różna. 

 

3. Najlepsza zabawa jest ze sznureczkami. Wybieram więc kolory jakie chcę użyć do moich choinek, przyklejam początek do tylnej części i zaczynam owijać nim dookoła kartonik. Dobrze, jeśli owinięcia będą nierówne i nieregularne. Dzięki temu ozdoba będzie lepiej wyglądać. To jak duże mają być prześwity zależy już tylko od Was. Pamiętajcie, aby koniec sznurka również przykleić na tylnej części choinki.

 

4. Co to za choinka bez ozdób! 😊 Dlatego sięgam po cekiny w kształcie gwiazdek i przyklejam w wybranych miejscach. Zrobiłam wersje stonowaną oraz drugą bardziej kolorową. Na koniec jeśli chcecie, możecie zrobić w ozdobach dziurki i przewlec nitkę. Dzięki temu można zrobić wiszące dekoracje. A może by tak, choinkowe zawieszki na choinkę? 😉

 

Basia

 

Podobało się? Podziel się z innymi!