7 grudnia 2019

Stwórz własną planetę z CiastoPlasto

ok. 40 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zapewne każdy z Was marzył kiedyś o takim miejscu, gdzie znajdowałoby się wszystko czego zapragnie. Rzeka czekoladowa, domki z piernika czy place zabaw zamiast szkoły… A może sami stworzycie takie miejsce? Własną planetę, którą będziecie mogli nazwać jak tylko chcecie a potem sami będziecie nią zarządzać. Czemu nie?! Świetna zabawa gwarantowana! Zapraszam. 

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Planeta ma kształt kuli dlatego zaczynamy od uformowania jej za pomocą naszej niezawodnej masy CiastoPlasto. Wybrałam trzy różne kolory i połączyłam wszystkie ze sobą, ale w taki sposób, aby nadal były wszystkie widoczne. Wystarczy trochę pozgniatać kolory razem, tak aby powstała tzw. mozaika (a nie wymieszany, jednolity kolor) po czym uformować kulę.

Etap 2

W moim zestawie CiastoPlasto mam dołączone różne przybory ułatwiające pracę z masą, dlatego sięgam po nożyk z ząbkami i przecinam powoli i delikatnie całą kulę na pół. Jeśli nie posiadacie takiego zestawu, możecie użyć również zwykłego plastikowego nożyka.

Etap 3

Kiedy połówki są już gotowe czas połączyć je ponownie, ale razem z tak zwanym pierścieniem, który otacza całą planetę. Tym pierścieniem będzie zwykła, stara płyta CD. Wystarczy po dwóch stronach na środku posmarować ją klejem i przykleić obydwie połówki. Najlepiej odczekać aż wszystko dobrze zaschnie zanim przystąpimy do dalszych kroków.

Etap 4

Kolejny krok to ozdabianie pierścienia. W tym celu użyjemy jedynie płynnego kleju i sypkiego brokatu. Najpierw smaruję pierwszą część i posypuję ją wybranym kolorem, potem strzepuję nadmiar i dopiero wtedy smaruję kolejne części. Jeżeli chcecie umieścić więcej kolorów niż ja, to pamiętajcie o tej zasadzie: najpierw na wybraną część klej potem brokat. Jeśli posmarujemy całą płytę naraz to wszystkie granice z kolorami będą zatarte.

Etap 5

Na koniec przyklejam cekinowe gwiazdki na kuli i nasza planeta jest już gotowa.

Jak myślicie, jak można ją nazwać?

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon