13 września 2017

Domowy teatrzyk – jak zrobić kukiełki z CiastoPlasto

45 minut - 1 godzina Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Nie wiem czy wiecie, ale właśnie na jesieni zaczyna się sezon teatralny. Z końcem lata ogłasza się repertuar i zaczyna próby do przedstawień. We wszystkich teatrach jest tak samo: muzycznych, komediowych, a także w tych… lalkowych! Może więc też przygotujecie się do startu własnego, domowego teatrzyku i przygotujecie jakiś spektakl na rozpoczęcie sezonu? A do tego zdecydowanie przydadzą Wam się własnoręcznie wykonane kukiełki!

Czego potrzebujemy:

Etap I

Wycinamy z materiałów kwadraty lub koła. Wielkość materiału powinna zależeć od długości patyka i tego, jak chcielibyśmy, żeby nasza lalka wyglądała. Następnie nakładamy materiał na koniec patyczka i ciasno oklejamy go taśmą.

Opcja trudniejsza: możemy wcześniej dokleić taśmą lub za pomocą CiastoPlasto, mniejszy patyczek pod kątem prostym do dłuższego, stanowiącego rdzeń lalki. Wtedy nasza kukiełka będzie mieć ręce. Jeśli mamy ochotę, możemy też urozmaicić ubranie upinając i ozdabiając według własnego pomysłu lub przewiązując kokardką, czy oklejając taśmą, zrobić talię.

Etap II

Robimy lalce głowę. Najpierw przygotowujemy kulkę z CiastoPlasto. Nie musi być idealną kulą, ale powinna być gładka. Gotową kulkę nakładamy na końcówkę kijka pokrytą materiałem. Jeśli planujemy zrobić człowieka, to doklejamy ją trochę pod kątem – od boku, jak widać na zdjęciu. Drugą stronę zasłonią włosy. Oczywiście, nie musimy ograniczać się do ludzi. Możemy ulepić psa, kota, czy chociażby kosmitę. Wszystko zależy przecież od scenariusza…

Etap III

Przy pomocy narzędzi do modelowania, które są dołączone do zestawu, robimy rysy twarzy. Wystarczy wybrać odpowiednią końcówkę i zrobić na przykład oczodół. Dla tych, dla których takie szczegóły są zbyt męczące, polecam po prostu przykleić oczy, usta i nos. Kiedy skończymy, pozostaje jeszcze dokleić włosy. Każda fryzura może być inna.

Etap IV

Teraz szczegóły, jak kapelusze i ręce, a dla pieska obroża, koniecznie z adresatką 😉

Teraz wystarczy przeprowadzić próby i zaprosić widownię. Moje przedstawienie będzie o dwóch dziewczynkach, które znajdują zagubionego psa i postanawiają odszukać jego właścicieli. A Wasze o czym będzie?

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon