Geometryczna abstrakcja

45 minut
one

Kto lubi geometrię i może jest w niej naprawdę dobry? A może ktoś tak jak ja, nigdy do końca nie rozumiał o co w niej chodzi? Na szczęście w tym tutorialu nie będzie to miało żadnego znaczenia. Żadnych obliczeń, dokładności, a tylko wolność, kreatywność, przyjemność i zabawa!

Czego będziemy potrzebować:

  • biała kartka papieru
  • farby
  • kreatywne nożyczki lub zwykłe
  • pędzelki i gąbeczki do stemplowania
  • papierowa taśma klejąca (do malowania ścian)
  • woda

1. Na początku zabawa z taśmą. Za pomocą nożyczek dekoracyjnych tniemy taśmę wzdłuż, tak, aby po obu stronach krawędzi nadać jej różny kształt. Dzięki temu, że w zestawie z nożyczkami są końcówki o różnych kształtach, nacięcia na kartce mogą za każdym razem wyglądać inaczej. Oczywiście jeśli nie posiadacie takich nożyczek można użyć zwykłych. 😊 Jedne pasma mogą być dłuższe lub krótsze, a inne cieńsze lub grubsze. Następnie przyklejam je do kartki w różnych miejscach tworząc przy tym różne figury geometryczne: trójkąty, trapezy lub prostokąty.

Jeśli nie lubicie pracować z taśmą klejącą, możecie zamiast niej wyciąć szablony z kartki i przykleić je do np. odklejalnym klejem.

2. Czas na farby. Ja postanowiłam wykonać pracę za pomocą gąbkowych stempelków, ale oczywiście można użyć także innych narzędzi. W końcu jest to abstrakcja. 😉 Przy tym kroku nie musimy się wcale martwić tym, że nachodzimy na taśmę.

3. Ostatni krok to ściągnięcie taśmy z kartki. Dlatego ważne jest, aby przy tego typu pracy z taśmą używać tej papierowej wykorzystywanej do malowania ścian. Ściągając ją nie podrzemy papieru.


I gotowe! Wystarczy obrazek oprawić i powiesić obok innych wykonanych własnoręcznie dzieł. 😊

 

Basia