21 lutego 2018

Quilling – pora spróbować!

30-45 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Quilling to sztuka tworzenia pięknych rzeczy przez zwijanie papieru, która zyskuje ostatnio na popularności. Jakich rzeczy? Dekoracji, biżuterii i przeróżnych aplikacji. Choć wygląda skomplikowanie, w rzeczywistości jest bardzo proste i niewielkim nakładem pracy można uzyskać wspaniały efekt. W sam raz, by zrobić drobny prezent dla kogoś, o kim ciepło myślimy. Jak zwykle Internet twierdzi, że aby zacząć, potrzebujemy masy specjalnych narzędzi… I jak często bywa, myli się 😉

W rzeczywistości potrzebujemy:

Etap I

Za pomocą linijki i ołówka dzielimy kartki na dwucentymetrowe paski, a następnie wycinamy. Paski rysujemy oczywiście wzdłuż kartki, tak by były możliwie najdłuższe.

Etap II

Bierzemy dwa paski i sklejamy każdy tak, by powstała łezka. Później przyklejamy je do siebie w taki sposób, by tworzyły serduszko. To baza naszej dekoracji.

Etap III

Zwijamy paski w różne kształty, które będziemy doklejać w wybrane miejsca.

Ciasny rulonik

Quilling i przyklejamy samą końcówkę. Jeśli umieścimy rulonik w dobrym miejscu, na końcu będziemy mogli przewlec wstążeczkę i powiesić gotową dekorację na lampie lub oknie.

Duże kółko

Znów zaczynamy od nawinięcia paska na flamaster, ale zdejmujemy bez klejenia. Chodzi tylko o to, by papier ładnie się kręcił. W dłoniach robimy kółko właściwej wielkości i przyklejamy oba końce paska, by nie odstawały.

Podwójne kółko

Tak jak wcześniej zwijamy ciasny rulonik i rozwijamy bez klejenia. Następnie sklejamy z kawałka paska (bez cięcia!) mniejsze kółko, a z reszty robimy większe i również przyklejamy końcówkę w takim miejscu, by kółko było pożądanej wielkości.

Jeśli zegniemy powstałe kółka w miejscu, gdzie się łączą, powstanie podwójna łezka.

Powstały kształt oczywiście przyklejamy do serduszka.

Podwójne kółko 2

Żeby stworzyć podwójne kółko z bardzo małą częścią wewnętrzną, nakładamy klej na końcówkę paska, przykładamy do flamastra klejem do góry i nawijamy jedną warstwę. Kiedy małe kółko się sklei, zdejmujemy je z flamastra i w rękach kleimy większe kółko. Większa część może składać się z kilku nałożonych na siebie warstw paska. Dzięki temu będzie sztywniejsza.

Łezki robimy tak samo, jak wcześniej. Następnie wklejamy przygotowane kształty do naszego serduszka.

Tak prezentuje się gotowe serduszko z opisanych kształtów.

Oczywiście, ogranicza nas tylko wyobraźnia i można dowolnie eksperymentować ze zwijaniem pasków. Poniżej znajdziecie kolejny wzór do wypróbowania.

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon