20 października 2018

Jesienne róże z liści

45 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Mieliśmy już okazję poznać technikę origami z papieru. Z liści natomiast udało nam się stworzyć Panią Jesień. A może by tak połączyć te obie techniki i stworzyć jedną? Origami z liści – co Wy na to? Jest to idealna okazja do tego, aby oderwać się trochę od codziennych obowiązków i wyjść na spacer do parku. Mamy piękną, kolorową jesień i mnóstwo kolorów na drzewach, więc na pewno twórczych inspiracji nie zabraknie! A z zebranych liści stworzymy dziś piękną, kolorową różę, która może być ozdobą do domu lub prezentem dla kogoś bliskiego.

Czego będziemy potrzebować:

  • kolorowe, jesienne liście
  • długa wykałaczka
  • klej
  • nitka i nożyczki

Etap 1

Na początku wszystkie zebrane gałązki rozdzielamy tak, aby zostały pojedyncze listki.

Etap 2

Następnie przechodzimy do zawijania i sklejania. Wystarczy skorzystać ze zwykłego kleju w sztyfcie, gdyż liście bardzo łatwo sklejają się ze sobą. 

Etap 3

Naszą łodygą będzie wykałaczka. Do wybranej końcówki przyklejamy pierwszy płatek róży. Kolejne liście dokładamy tak, aby naprzemiennie nachodziły na siebie. Płatek po płatku. Trochę tak jakbyście tworzyli linię połączonych ze sobą listków po czym zawijali je w spiralę. Dzięki temu stworzymy piękny kwiatowy środek. Ponieważ na tym etapie nie używamy już kleju, musimy zatem związać kolejne dołożone liście. W tym pomoże nam nitka, którą wystarczy owinąć parę razy wokół naszej kępki i związać. Pamiętajcie, aby nie dokładać naraz zbyt dużo liści, bo będzie nam potem trudno je związywać.

Etap 4

Poprzedni krok powtarzamy do momentu, aż nasza róża pięknie się rozwinie. Dokładamy liście i związujemy. Znowu dokładamy i związujemy. Im bardziej nasz kwiat się rozszerza tym coraz mniej zwijamy i sklejamy kolejne listki. Dzięki temu będą one dłuższe i łatwiej będzie je związywać na kolejnych już etapach. Pamiętajcie również, aby zmieniać kolory. Dzięki temu nasza róża będzie naprawdę piękna i oryginalna. 

Etap 5

Kiedy nasz kwiat już rozkwitnie, wypada, abyśmy dodali mu jeszcze liści na łodydze. Bierzemy więc parę zielonych listków i związujemy je trochę niżej na wykałaczce. Możecie dodać jeszcze jedną parę poniżej.

Nasza piękna róża jest już gotowa! Wystarczy włożyć ją do wazonu lub zawiązać wstążkę i dać w prezencie. Myślę, że taki podarunek zaskoczy niejedną osobę! ? W końcu nigdy nie musi być żadnej wielkiej okazji, by wręczać sobie nawzajem kwiaty!

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon