Jesienny kwiat z liści

15 minut
one

Z jesiennych spacerów można przynieść do domu mnóstwo kreatywnych pomysłów na zabawę; przecież wokół jest mnóstwo wspaniałych materiałów do zabawy, takich jak żołędzie, kasztany, jarzębina i wielokolorowe liście. No właśnie, liście! To one będą inspiracją dzisiejszej zabawy.


Co będzie potrzebne:

Etap I

Na białą kartkę przyklejamy liście w taki sposób, aby utworzyły koło. Używamy do tego kleju uniwersalnego, który nadaje się idealnie do klejenia liści; mocno trzyma nawet trudne w klejeniu materiały, a po wyschnięciu jest przezroczysty i elastyczny.

Etap II

Od jednego z listków urywamy ogonek, który będzie służył nam jako łodyga kwiatka. Skrzydlate nasiona klonu będą imitacją listków łodygi.

Etap III

Pozostało nam zrobić centralną część kwiatu, od którego będą odchodzić płatki korony, czyli zebrane liście. W tym celu szkicujemy na żółtej kartce okrąg i ozdabiamy go malując jasno- i ciemnozielone obręcze. Na końcu przyklejamy okrąg w centralną część liściastego kwiatu.

Nasza praca jest już gotowa! Możecie wyeksponować ją w szkole albo w domu na półce, gdzie gromadzicie swoje jesienne skarby, jak żołędzie i kasztany.

Emilia

Podobało się? Podziel się z innymi!