Kosmos w słoiku

30 minut
one

Pewnie zastanawiacie się, czy to jest w ogóle możliwe? Zamknąć kosmos w słoiku?! Już śpieszę Wam z odpowiedzią, która brzmi: tak! Jak najbardziej, nie wkradł nam się żaden błąd. Cała sztuczka jest bardzo prosta, a efekt prawdziwie kosmiczny. Tutorial dedykowany jest szczególnie wszystkim pasjonatom gwiazd, planet i życia nie z tej ziemi. Zapraszam do gwiezdnej twórczości!

Wszechświat w słoiku, to nie takie trudne 😉

Co będzie nam potrzebne:

  • farby plakatowe
  • przeźroczysty słoiczek
  • wata
  • sypki brokat
  • woda
  • pędzelek lub patyczek do mieszania

1. Epicentrum zdarzeń będzie słoik. To właśnie w nim stworzymy kosmos, gwiazdy, galaktyki i co tylko chcecie. A zaczniemy od wody. Wypełniamy nią 1/3 słoika i po trochu barwimy niebieską farbą. Najlepiej jest użyć do tego pędzelka.

2. Następnie dodajemy złoty brokat i całość mieszamy. Większość brokatu zostanie mimo wszystko na powierzchni wody, ale nie martwcie się tym i działajcie dalej.

3. Czas na watę. Kawałek po kawałku wkładamy ją do słoika z zafarbowaną wodą i układamy dość ciasno. Jeśli wata wchłonie nam prawie całą wodę to znak, że już wystarczy.  Zauważcie, że podczas jej układania cały brokat ładnie nam się rozchodzi na wszystkie strony.

4. Kolejną warstwę robimy podobnie. Jednak wodę z farbą mieszamy najpierw w kubeczku, a potem dodajemy do słoiczka. Tym razem wymieszałam ze sobą kolor czerwony i niebieski. Pamiętajcie, żeby miksturę wlewać powoli. Na koniec układam watę, tak samo jak za pierwszym razem.

5. Ostatnia warstwa, tym razem wybieram farbę w kolorze czerwonym i brokat w kolorze srebrnym. Całą resztę wykonuję dokładnie tak samo jak w drugim kroku. Na końcu zakręcam słoiczek i nasz kosmos gotowy. 😊

Myślę, że dobrze jest mieć przy sobie chociażby maleńki fragment wielkiej tajemnicy nieskończoności. A jego widok na pewno zachęci Was do cudownych podróży gdzieś, w głąb Waszejwyobraźni.

I oto nasz kosmos w słoiku!

Jeżeli ciągnie Was do gwiazd i lubicie takie galaktyczno-kosmiczne projekty, to zapraszamy także tu.

Basia