6 października 2019

Kosmos w słoiku

30 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Pewnie zastanawiacie się, czy to jest w ogóle możliwe? Zamknąć kosmos w słoiku?! Już śpieszę Wam z odpowiedzią, która brzmi: tak! Jak najbardziej, nie wkradł nam się żaden błąd. Cała sztuczka jest bardzo prosta, a efekt prawdziwie kosmiczny. Tutorial dedykowany jest szczególnie wszystkim pasjonatom gwiazd, planet i życia nie z tej ziemi. Zapraszam do gwiezdnej twórczości!

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Epicentrum zdarzeń będzie słoik. To właśnie w nim stworzymy kosmos, gwiazdy, galaktyki i co tylko chcecie. A zaczniemy od wody. Wypełniamy nią 1/3 słoika i po trochu barwimy niebieską farbą. Najlepiej jest użyć do tego pędzelka.

Etap 2

Następnie dodajemy złoty brokat i całość mieszamy. Większość brokatu zostanie mimo wszystko na powierzchni wody, ale nie martwcie się tym i działajcie dalej.

Etap 3

Czas na watę. Kawałek po kawałku wkładamy ją do słoika z zafarbowaną wodą i układamy dość ciasno. Jeśli wata wchłonie nam prawie całą wodę to znak, że już wystarczy.  Zauważcie, że podczas jej układania cały brokat ładnie nam się rozchodzi na wszystkie strony.

Etap 4

Kolejną warstwę robimy podobnie. Jednak wodę z farbą mieszamy najpierw w kubeczku, a potem dodajemy do słoiczka. Tym razem wymieszałam ze sobą kolor czerwony i niebieski. Pamiętajcie, żeby miksturę wlewać powoli. Na koniec układam watę, tak samo jak za pierwszym razem.

Etap 5

Ostatnia warstwa, tym razem wybieram farbę w kolorze czerwonym i brokat w kolorze srebrnym. Całą resztę wykonuję dokładnie tak samo jak w drugim kroku. Na końcu zakręcam słoiczek i nasz kosmos gotowy. ?

Myślę, że dobrze jest mieć przy sobie chociażby maleńki fragment wielkiej tajemnicy nieskończoności. A jego widok na pewno zachęci Was do cudownych podróży gdzieś, w głąb Waszej wyobraźni.

I oto nasz kosmos w słoiku!

Jeżeli ciągnie Was do gwiazd i lubicie takie galaktyczno-kosmiczne projekty, to zapraszamy także tu.

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon