5 kwietnia 2019

Wielkanocne kurki na pisanki diy

40 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Święta Wielkanocne coraz bliżej, a to znaczy, że trzeba zacząć zbierać pomysły na świąteczno-wiosenne dekoracje! Podstawą są oczywiście pisanki, ale co powiecie na specjalne miejsce dla nich? Moja propozycja na dziś to kurzy koszyczek na jajka, pisanki i inne jajo-podobne ozdoby. Zapraszam do zabawy szczególnie miłośników Wielkanocnych zwierzaków! 

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Do zrobienia Wielkanocnego koszyczka potrzebujemy wytłaczanki na jajka. Wycinamy zarówno  część wklęsłą jak i słupek według wzoru przedstawionego na zdjęciu poniżej. Można również zaznaczyć ołówkiem linię cięcia. 

Etap 2

Moje kurki postanowiłam pomalować, a więc sięgam po kolor żółty oraz biały i wypełniam pędzlem każdy zakamarek. Można oczywiście pozostawić foremki niepomalowane.

Etap 3

Przechodzimy do zabawy z CiastoPlasto. Najpierw formujemy i przyklejamy oczka. Z czerwonej masy robimy grzebień. Wystarczy spłaszczyć wcześniej ulepione kulki i za pomocą nożyka lub wykałaczki zrobić wcięcia w odpowiednich miejscach. Na koniec formujemy kurzy dzióbek.

Etap 4

Z czerwonej kartki papieru wycinamy wcześniej naszkicowane kurze pióra, po czym przyklejamy w miejscu ogona. Dodatkowo możemy podkręcić je za pomocą ołówka.

Nasz kurzy koszyczek na jajko jest już gotowy. Wystarczy włożyć do środka pisankę i cieszyć się samodzielnie wykonaną ozdobą Wielkanocną.

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon