1 marca 2021

Matematyczny kwiat – gra

30 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Dzisiaj pokażę Wam, jak w prosty i kreatywny sposób poćwiczyć z dziećmi liczenie. Jeżeli matematyka sprawia im kłopot, a klasyczne lekcje w szkole z dodawania i odejmowania to dla nich prawdziwa udręka, to z pewnością ta zabawa sprawi, że z całego serca pokochają matematykę.

Co będzie potrzebne:

Etap I

Zabawę zaczynamy od narysowania na kartce części kwiatu, które następnie wypełniamy plasteliną. Ten etap jest też znakomitym ćwiczeniem dla drobnych rączek dziecka, które będzie musiało wypełnić kontury, ugniatając i rozcierając kawałki plasteliny.

Etap II

W tym etapie pomalujemy na fuksjowy róż wcześniej przygotowane makaroniki, które posłużą nam do zabawy w liczenie. W tym celu wystarczy użyć farbek plakatowych Fiorello.

Przebieg gry

Po wyschnięciu farby zabieramy się za grę. Zadaniem dziecka jest rzucić dwoma kostkami i zsumować cyfry. Wynik przekładamy na kwiatek, doczepiając do plasteliny makaronowe płatki kwiatów. Grę możemy wykonywać naprzemiennie z innymi członkami rodziny i sumować wyniki. Wygrywa ten, kto popełni jak najmniej błędów. Dla utrudnienia możemy zwiększyć ilość kostek w grze oraz ze starszymi dziećmi mnożyć lub dzielić wylosowane cyfry. Wszystko zależy od tego, jak bardzo jesteście zaawansowani w działaniach matematycznych.
Powodzenia!

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon