3 marca 2021

Wiosenny serwis do herbatki – diy

ok. 90 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Wiosna coraz bliżej, wszyscy czekamy na nią z utęsknieniem. Dzieci marzą o długich spacerach, zabawach na powietrzu – jeździe na rowerze, grze w piłkę, spotkaniach z innymi dziećmi na placach zabaw… Dorośli też mają swoje wiosenne marzenia: tęsknią za słońcem, wiosennym deszczem, sadzeniem kwiatków, za spotkaniami na świeżym powietrzu przy kawce czy herbatce… Dzisiejsza propozycja związana jest z wiosną; to wykonanie plastycznego serwisu do herbatki z kwiatowym, wiosennym wzorkiem.

Do wykonania serwisu potrzebne będą:

Etap 1

Tekturowe rolki poprzecinaj nożyczkami na odcinki o szerokości 5 cm i 1 cm; z sześciu pięciocentymetrowych kawałków wykonasz filiżanki, z jednocentymetrowych kawałków – uszka.
Centymetrowe kawałki rolki poprzecinaj, delikatnie skróć, następnie pozaginaj ich końce do środka. Zagięte końcówki posmaruj klejem uniwersalnym i przyklej je do pięciocentymetrowych kawałków (jeden uchwyt do jednego kawałka rolki).

Etap 2

Wykonaną filiżankę postaw na cienkiej tekturze, odrysuj dno ołówkiem, wytnij odrysowane koło, posmaruj klejem uniwersalnym spód filiżanki i przyklej koło. Zrób tak z wszystkimi filiżankami.

Etap 3

Teraz wykonasz dzbanuszek do herbatki. Z jednej strony rolki zrób pojedyncze nacięcie na głębokość 2 cm, poodginaj delikatnie brzegi nacięcia na zewnątrz. Z cienkiej tektury wytnij mały trójkąt, posmaruj odgięte kawałki tektury klejem uniwersalnym i przyklej do nich trójkącik, odetnij odstające części trójkąta – w ten sposób powstanie w dzbanuszku dzióbek do nalewania. Tak samo jak w filiżankach, doklej do dzbanka ucho i dno. Wykonaj cukiernicę według instrukcji dla filiżanek, doklej do niej dwa ucha.


Etap 4

Używając cyrkla i ołówka narysuj na tekturze sześć kół o średnicy około 7 cm, wytnij je. Wycięte koła to talerzyki pod filiżanki.

Etap 5

Na wszystkich talerzykach, filiżankach, cukiernicy i dzbanku narysuj ołówkiem kółka różnej wielkości. Zamaluj farbami plakatowymi w kolorze zielonym i żółtym wszystkie naczynia (pozostaw niezamalowane koła). Po wyschnięciu pomaluj różnymi kolorami narysowane ołówkiem kółeczka. Wszystkie naczynia zamaluj w środku kolorem pomarańczowym.

Etap 6

Po wyschnięciu farb kolorowe kołeczka na naczyniach zamień w wiosenne kwiaty – dorysuj metalicznymi mazakami: płatki, łodygi, listki. Te pisaki to świetny wynalazek, a najlepsze efekty dają na ciemnym lub mocno kolorowym tle.

Wiosenny serwis do herbatki – gotowy.
Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon